Plavba Karibským morom bola relatívne kľudná a po 10 dňoch sme doplávali k Panamským brehom - na súostrovie San Blass. Bolo to akoby ste doplávali na iný svet – kľud, žiadna technika (teda až na pár WiFín). Piesočné ostrovy za koralovou bariérou, palmy, nevtieraví indiáni, zopár turistov pod stanmi alebo v indiánskych chatrčiach ... Nádhera! Európan ani nevie, že také miesto existuje. Škoda! Ale ak budete chcieť, ste vítaní na úvodnú inštruktáž pred plavbou do tej oblasti.

Čítať ďalej: 17. časť - World ARC - III.

Posádku lode na prvej etape tvorili okrem kapitána Vlada Porvazníka ešte ďalší traja ľudia – Jozef Novotný, Vladov dávny kamarát a horolezec, ja – Fero Lindner a talian Marco Zonca.
Marco Zonca bol jedným zo základných členov posádky. Vlado ho našiel „viac-menej na inzerát“ v Taliansku, keď mu vypadli dvaja starší Američania. Plavil sa na Civette II už z domovského prístavu San Giorgio di Nogaro až na Kanárske ostrovy. Atlantik vynechal a doletel pred štartom World ARC 2014-2015 na Sv. Luciu. Takže sa nalodil takmer zároveň so mnou. Bol absolútne oddaným a užitočným členom posádky. Okrem toho, že každý tretí deň dopestoval „úrodu“ klíčkov z nejakých fazúľ a vedel robiť aj super karamelové cukríky bol aj technicky veľmi zdatný. V závere prvej etapy mal trochu smolu, lebo v indiánskej dedinke Embera pri nastupovaní do kanoe stratil balanc, člupol do vody a odišiel mu foťák Canon D350 a tuším aj iPhone. Počas ďalšej plavby, keď som tam už nebol, absolvoval 3 krát tetovanie a teraz už naozaj vyzerá tak, že oboplával svet. Tento rok však opustil Civettu II a po dohode s Vladom sa v Cape Town presunul na katamaran „Free and Breeze“, na ktorom dokončuje plavbu okolo sveta.

Čítať ďalej: 16. časť - World ARC - II.

Ahoj kamaráti,

tak, a som doma. Zaujímavá plavba krížom cez južný Atlantik sa skončila. Pred odletom z Brazílie som ešte absolvoval vyhliadkový výlet po Salvadore, ktorý je naozaj ukážkovou zmeskou africko-juhoamericko-európskej histórie, kultúry a rás. Prešli sme sa nielen okolo majáku na výbežku Barra, okolo ktorého sme priplávali do Salvadoru, ale previedli nás aj po nebezpečnejších častiach mesta a skončili sme v hornom meste, kde bude prebiehať od soboty hlavný program karnevalu. Táto časť mesta už bola pod silným dohľadom ozbrojených vojakov a polície.

Čítať ďalej: 14. časť - World ARC - správa z Bratislavy

Ahoj kamaráti,

tak som tu so sľúbeným rozprávaním o World ARC ako takom ale najmä o jeho minuloročnom zahájení edície 2014-2015, ktorého som sa mal možnosť zúčastniť.

World ARC je jedným z mnohých produktov anglického World Cruising Club. Každý z vás pozná nejakým spôsobom ARC, teda Atlantic Raley for Cruisers. V novembri 2014 štartovalo už jeho 29. vydanie. Toto podujatie je aj pretek ale najmä je to cesta pre rekreačných jachtárov ako zdolať oceán, s vysokou bezpečnosťou zaisťovanou organizátormi. Zúčastňujú sa ho nielen skúsené posádky ale aj naozajstní amatéri, napr. v zložení otec, matka a 3-ročné dieťa. ARC začína na Kanárskych ostrovoch a končí v Rodney Bay na ostrove Sv. Lucia v Karibiku. Existujú však aj mierne odlišné trasy ARC – podľa požiadaviek účastníkov.

Čítať ďalej: 15.časť - World ARC - I.

Ahoj kamaráti,

ako ste sa už dozvedeli, šťastne sme priplávali do cieľa 15. etapy World ARC 2014-2015 do mesta Salvador v Brazílii. Plavba zo Svätej Heleny do Brazílie bola síce dlhá, ale doslova pohodovo dovolenková. V nautických sprievodcoch sa píše, že táto pasáž býva ideálne jachtárska, čo teda môžeme potvrdiť - zadobočný vietor 10-18 uzlov, takmer stále. Do Salvádoru sme priplávali asi 2 hodiny pred západom Slnka, takže sme si vychutnali nielen krásne farby mesta, ale aj welcome drinky "caipirinha" servírované na móle privítacím teamom World ARC. Úprimné objatia a pozdravy s ostatnými posádkami na móle. Dostali sme potrebné informácie a boli sme tu.

Čítať ďalej: 13. časť - World ARC - posledná správa z mora

MAXO s.r.o.
Černyševského 26
851 01 Bratislava
tel: 02 62 522 722
mob: 0917 630 217
 yachting@maxo.sk
MAXO na Facebooku
skype: maxo.yachting maxo.yachting

Slovak Croatian English French German Greek Italian Portuguese Russian Spanish
Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top