Plavba Karibským morom bola relatívne kľudná a po 10 dňoch sme doplávali k Panamským brehom - na súostrovie San Blass. Bolo to akoby ste doplávali na iný svet – kľud, žiadna technika (teda až na pár WiFín). Piesočné ostrovy za koralovou bariérou, palmy, nevtieraví indiáni, zopár turistov pod stanmi alebo v indiánskych chatrčiach ... Nádhera! Európan ani nevie, že také miesto existuje. Škoda! Ale ak budete chcieť, ste vítaní na úvodnú inštruktáž pred plavbou do tej oblasti.

Čítať ďalej: 17. časť - World ARC - III.

Ahoj kamaráti,

tak som tu so sľúbeným rozprávaním o World ARC ako takom ale najmä o jeho minuloročnom zahájení edície 2014-2015, ktorého som sa mal možnosť zúčastniť.

World ARC je jedným z mnohých produktov anglického World Cruising Club. Každý z vás pozná nejakým spôsobom ARC, teda Atlantic Raley for Cruisers. V novembri 2014 štartovalo už jeho 29. vydanie. Toto podujatie je aj pretek ale najmä je to cesta pre rekreačných jachtárov ako zdolať oceán, s vysokou bezpečnosťou zaisťovanou organizátormi. Zúčastňujú sa ho nielen skúsené posádky ale aj naozajstní amatéri, napr. v zložení otec, matka a 3-ročné dieťa. ARC začína na Kanárskych ostrovoch a končí v Rodney Bay na ostrove Sv. Lucia v Karibiku. Existujú však aj mierne odlišné trasy ARC – podľa požiadaviek účastníkov.

Čítať ďalej: 15.časť - World ARC - I.

Posádku lode na prvej etape tvorili okrem kapitána Vlada Porvazníka ešte ďalší traja ľudia – Jozef Novotný, Vladov dávny kamarát a horolezec, ja – Fero Lindner a talian Marco Zonca.
Marco Zonca bol jedným zo základných členov posádky. Vlado ho našiel „viac-menej na inzerát“ v Taliansku, keď mu vypadli dvaja starší Američania. Plavil sa na Civette II už z domovského prístavu San Giorgio di Nogaro až na Kanárske ostrovy. Atlantik vynechal a doletel pred štartom World ARC 2014-2015 na Sv. Luciu. Takže sa nalodil takmer zároveň so mnou. Bol absolútne oddaným a užitočným členom posádky. Okrem toho, že každý tretí deň dopestoval „úrodu“ klíčkov z nejakých fazúľ a vedel robiť aj super karamelové cukríky bol aj technicky veľmi zdatný. V závere prvej etapy mal trochu smolu, lebo v indiánskej dedinke Embera pri nastupovaní do kanoe stratil balanc, člupol do vody a odišiel mu foťák Canon D350 a tuším aj iPhone. Počas ďalšej plavby, keď som tam už nebol, absolvoval 3 krát tetovanie a teraz už naozaj vyzerá tak, že oboplával svet. Tento rok však opustil Civettu II a po dohode s Vladom sa v Cape Town presunul na katamaran „Free and Breeze“, na ktorom dokončuje plavbu okolo sveta.

Čítať ďalej: 16. časť - World ARC - II.

Ahoj kamaráti,

tak, a som doma. Zaujímavá plavba krížom cez južný Atlantik sa skončila. Pred odletom z Brazílie som ešte absolvoval vyhliadkový výlet po Salvadore, ktorý je naozaj ukážkovou zmeskou africko-juhoamericko-európskej histórie, kultúry a rás. Prešli sme sa nielen okolo majáku na výbežku Barra, okolo ktorého sme priplávali do Salvadoru, ale previedli nás aj po nebezpečnejších častiach mesta a skončili sme v hornom meste, kde bude prebiehať od soboty hlavný program karnevalu. Táto časť mesta už bola pod silným dohľadom ozbrojených vojakov a polície.

Čítať ďalej: 14. časť - World ARC - správa z Bratislavy

Prečo MAXO?

   klient na prvom mieste
    20 rokov skúseností
   stovky spokojných klientov
   tisícky lodí z celého sveta
   online rezervácia so zľavou
   odborní inštruktori na kurzoch
  všetko v e-shope skladom
   ochotne, priateľsky a profi

MAXO s.r.o.
Černyševského 26
851 01 Bratislava
tel: 02 62 522 722
mob: 0917 630 217
yachting@maxo.sk
MAXO na Facebooku
skype: maxo.yachting

Chcete vedieť o aktuálnych novinkách a ponukách?

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top