S radosťou a hrdosťou Vás chceme informovať, že MAXO má opäť svojho zástupcu na dobrodružnej plavbe okolo sveta - regate World ARC. František Lindner sa pripojil k posádke lode Civetta 2 na trase z Juhoafrickej republiky do Brazílie. Tu je prvé "hlásenie" od Feriho:

Ahoj kamaráti,
sedím si na letisku v Johannesburgu, ale vôbec som tu nemal byť. Mal som byť v Kapskom meste na slovenskej plachetnici Civetta II, aby som sa opätovne pripojil k flotilovej plavbe okolo sveta World ARC 2014 – 2015 organizovanej World Cruising Clubom.

Nasledujúca trasa je z Cape Town do mesta Salvador v Brazilii s medzizastávkou na ostrove Sv. Heleny. Južným Atlantikom sa zatiaľ v tomto smere príliš veľa “našincov“ neplavilo. Zatiaľ to ale vyzerá všelijako – absolvoval som najhorší let vo svojom živote. Po neskoršom štarte z Viedne a ubezpečovaní zo strany leteckého personálu, že všetko bude v poriadku sme do Londýna doleteli s viac ako hodinovým meškaním. Samozrejme som nestihol priamy let do Cape Town a poslali ma cez Johannesburg. Už to ale vyzerá, že by som sa mohol okolo 15:00 stretnúť s Vladom Porvazníkom, kapitánom lode Civetta II a nalodiť sa. Veľmi sa teším. Mal som totiž to šťastie, že som sa v januári 2014 mohol zúčastniť prvých troch etáp podujatia World ARC 2014 – 2015 so štartom na Sv. Lucii. Plavba zo Sv. Lucie viedla celým Karibským morom do Panamy na súostrovie San Blas, potom do oblasti Panamského prieplavu do maríny Shelter Bay a vyvrcholila preplavbou Panamského kanálu. O tejto plavbe ale napíšem niekedy v blízkej budúcnosti. O pokračovaní tej súčasnej plavby napíšem v najbližšom čase, verím, že ešte pred štartom etapy v sobotu 10. januára.

Tešíme sa na ďalšie správy, sledujte nás aj na našej FB stránke.  
Aktuálne dianie z lode môžete sledovať na stránke kapitána Vlada Porvazníka  http://civetta2.com/
Info o tejto flotilovej plavbe nájdete tiež na stránke  http://www.worldcruising.com/world_arc/event.aspx

 Fotky z regaty World ARC nájdete v našej galérii.

Prečo MAXO?

   klient na prvom mieste
    20 rokov skúseností
   stovky spokojných klientov
   tisícky lodí z celého sveta
   online rezervácia so zľavou
   odborní inštruktori na kurzoch
  všetko v e-shope skladom
   ochotne, priateľsky a profi

MAXO s.r.o.
Černyševského 26
851 01 Bratislava
tel: 02 62 522 722
mob: 0917 630 217
yachting@maxo.sk
MAXO na Facebooku
skype: maxo.yachting

Chcete vedieť o aktuálnych novinkách a ponukách?

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top