Prinášame nové správy od Feriho Lindnera z príprav na pokračovanie regaty World ARC z Juhoafrickej republiky do Brazílie.

Ahoj kamaráti,
od okamihu ako som napísal predchádzajúci článok v Johannesburgu išlo všetko ako „na drátku“
Do Cape Town som doletel načas v poloprázdnom lietadle. Batožina prišla tiež a asi o 40 minút som sa stretol s Vladom v maríne. Krátke zvítanie a oboznámenie sa s prostredím. Večer briefing o veciach, ktoré treba pred vyplávaním urobiť a na druhé ráno začal kolotoč servisných a prípravných prác.

Všetko si to s prehľadom strážil Vlado, aby sa na nič nezabudlo: natiahnutie nového kábla od windmetra cez sťažeň, výmena spínačov na el. winche, výmena držiaka relingového stĺpika, dokončenie opravy kormidla, úprava ovládania veterného kormidla, bimini do servisu, naťahanie lán, ktoré Marco cez Vianoce ručne vypral, dotankovanie nafty z bandasiek, kontrola olejov, tesnosti .... Samozrejme každodenné dokupovanie proviantu – veď budeme plávať 4 týždne. V utorok v noci priletel Stanley Zelenský. Nahradí v posádke Marca Zonca, ktorý prešiel do inej posádky. Ďalším členom posádky je Vladov americký kamarát Jack. Včera som stihol s Jackom absolvovať vínnu túru a nakúpili sme nevyhnutnú zásobu vína. Dnes sme sa s Jackom a Stanleym zúčastnili poldenného výletu na Cape Point a Mys Dobrej nádeje. Bez toho by hádam jachtár ani nemohol povedať, že bol v Južnej Afrike. Zajtrá ráno máme skipper meeting, následne colné odhlásenie z Južnej Afriky, poobede posledné technické dorábky a nákupy. V sobotu okolo obeda je štart etapy – smer ostrov Sv. Helena. Zrejme dám správu až odtiaľ. Ďakujem, že nám budete držať palce.

Fero Lindner

Foto nájdete v našej galérii.

Prečo MAXO?

   klient na prvom mieste
    20 rokov skúseností
   stovky spokojných klientov
   tisícky lodí z celého sveta
   online rezervácia so zľavou
   odborní inštruktori na kurzoch
  všetko v e-shope skladom
   ochotne, priateľsky a profi

MAXO s.r.o.
Černyševského 26
851 01 Bratislava
tel: 02 62 522 722
mob: 0917 630 217
yachting@maxo.sk
MAXO na Facebooku
skype: maxo.yachting

Chcete vedieť o aktuálnych novinkách a ponukách?

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top