Nové správy od Feriho Lindnera z regaty World ARC!

Ahoj kamaráti,
ani som nepočítal s tým, že sa mi podarí ešte pred vyplávaní do Atlantiku dať nejakú správu. Dnešok bol podľa očakávania veľmi intenzívny a tak trochu hektický. Ranná porada skipperov bola krátka ale hutná: informácie o check-out z Juhoafrickej republiky, štartovnej procedúre v Cape Town, predpoveď počasia na leg 15 (Cape Town - St. Helena - Salvador), priplávanie na St. Helena, formality a program na St. Helena, pravidlo 72 hodinovej prestávky, approach do Salvadoru v Brazílii, procedúry a popis priplávania, bezpečnostné problémy v oblasti ... no bolo toho hodne.


Na lodi toho bolo ešte treba spraviť veľa, ale zvládli sme: realizovať check-out (veľmi byrokratická operácia bola vďaka organizátorom z WARC prijateľná), významná konštrukčná úprava riadenia veterným kormidlom, priniesli nám opravené lazy bag a biminy – ich nasadenie, výmena spodného čapu na druhej kosatke, zaplatenie maríny, nákup poslednej várky proviantu, suveníry ... a je totálny večer. Ešte pozdravy domov a dva týždne bez kontaktu.

Dnes už odplávalo predčasne niekoľko lodí, aby získali na tejto dlhej etape nejaký náskok. Samozrejme nebudú klasifikované v preteku, ale o to v tomto podujatí nejde. Medzi inými odplávala aj kovová loď Adela (výborne vybavená a hádam najodolnejšia zo zúčastnených lodí) a aj katamaran Free and Breeze, na ktorú sa z Cape Town nalodil aj náš doterajší člen posádky Marco Zonca (na obrázku).

Zajtra, v sobotu o 11:00 je štart etapy – smer ostrov Sv. Helena (cca 12 dní). Zrejme však odtiaľ správu nedáme. Hádam len telefonickú alebo SMS-kovú. Podľa informácii z dnešného Skipper meetingu na Sv.Helene je len veľmi nekvalitný mobilný signal a prístup na internet veľmi pomalý a veľmi drahý. Keďže tam máme stráviť len max. 72 hodín, asi to nebudeme riešiť. Takže na internete budem asi až po priplávaní do Brazílie - okolo 5.2.

Kamaráti, držte nám palce na tejto nie príliš štandardnej preplavbe Atlantiku!

Ďakujeme!

Fero Lindner

Fotky nájdete v našej galérii.

Prečo MAXO?

   klient na prvom mieste
    20 rokov skúseností
   stovky spokojných klientov
   tisícky lodí z celého sveta
   online rezervácia so zľavou
   odborní inštruktori na kurzoch
  všetko v e-shope skladom
   ochotne, priateľsky a profi

MAXO s.r.o.
Černyševského 26
851 01 Bratislava
tel: 02 62 522 722
mob: 0917 630 217
yachting@maxo.sk
MAXO na Facebooku
skype: maxo.yachting

Chcete vedieť o aktuálnych novinkách a ponukách?

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top