Ahoj kamaráti,

rozhodol som sa, že počas plavby budem pripravovať priebežne textovú správu(y) o priebehu plavby. Na Sv. Helene možno nebude možnosť správu poslať a po doplávaní do Brazílie by som mohol na niektoré informácie z plavby zabudnúť. Texty potom postupne pošlem.

Dnes je 8. deň plavby – oceánske vlny, vysoké tak 3 metre, krásne slnečno, juhovýchodný vietor 12-18 uzlov. Dve predné plachty na motýľa, rýchlosť 5-7 uzlov. Vyplávanie z Cape Town a štart 15. etapy World ARC 2014-2015 prebehli bez problémov. Zaujímavosťou bolo, že lode mohli štartovať aj na motor, ako i v prípade bezvetria a slabého vetra. Za každú motohodinu dostáva loď penalizáciu k výslednému času.

Priebeh doterajšej plavby bol až na silu vetra, oblačnosť a jedlo takmer totožný počas všetkých doterajších dní. Samozrejme výmeny plachiet – so zmenou sily vetra sa Vlado dosť realizuje – klasika, motýľ, genaker a tak. Sme v posádke štyria a nočné služby sú rozdelené po 3 hodinách: 20-23, 23-02, 02-05, 05-08 a posúvajú sa každú noc. Služby v kuchyni a kontrola paluby sa posúvajú po dňoch.

Južný Atlantik je úplne prázdny. Plachetnice sme videli len prvý deň hneď po štarte a druhý deň sme videli len 4-5 nákladných lodí. Potom už len samá voda. Poveternostné podmienky sú tu pomerne stále – ideme po vetre po severnom okraji Juhoatlantickej tlakovej výše. Tá bola prvých 5 dní posunutá nejakou tlakovou nížou nad Južnou Afrikou a vietor sme mali veľmi slabý 4-6 uzlov, takže sme na začiatku dosť motorovali.

Momentálne máme za sebou 1065 nm a pred sebou na Sv. Helenu ešte 660 nm. Sme uprostred oceánu a lietajú si tu nad vlnami nejaké tmavohnedé čajkovité vtáky :)  To je divné, kde spia? Na vode alebo vo vzduchu počas letu?

Všetkým Vám posielam AHOJ z plachetnice Civetta II.

Fero Lindner

Fotky z plavby nájdete v našej galérii.

Prečo MAXO?

   klient na prvom mieste
    20 rokov skúseností
   stovky spokojných klientov
   tisícky lodí z celého sveta
   online rezervácia so zľavou
   odborní inštruktori na kurzoch
  všetko v e-shope skladom
   ochotne, priateľsky a profi

MAXO s.r.o.
Černyševského 26
851 01 Bratislava
tel: 02 62 522 722
mob: 0917 630 217
yachting@maxo.sk
MAXO na Facebooku
skype: maxo.yachting

Chcete vedieť o aktuálnych novinkách a ponukách?

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top