Ahoj kamaráti,
dnes je 12. deň plavby. Motorujeme, lebo vietor má miestami pod 10 uzlov a chceli by sme sa dostať na Sv. Helenu pred víkendom. Uvidíme, či sa nám to podarí. Máme pred sebou ešte 280 míľ, ktoré by sme mali urobiť za 2 dni. Momentálne máme za sebou 1452 nm.

Dnes sme chytili prvú rybu – maličkú doradu. Zjedli sme ju na olovrant. :) Priebeh doterajšej plavby je veľmi kľudný. Ak je dosť vetra tak sme na plachtách, ak nie je dosť vetra, tak pomáhame motorom.

Snažíme sa mať rýchlosť nad 4 uzly. Ako sa blížime k rovníku (Sv. Helena je na 15 stupni južnej šírky) počasie sa viac podobá tropickému. Väčšinou slnečno, iba sem-tam je zamračené a mierne pršalo len asi 2 krát. Každý deň dávame „kýblovú“ atlantickú sprchu – aj voda je každým dňom teplejšia. :)

Počas dňa nie je príliš čo robiť, tak každý veľa číta. Dnes sme odkomunikovali mailom cez Vladov satelitný telefón povinné formality na Sv. Helenu. Keďže sme splnili všetko, čo bol treba (vrátane prehlásenia že sme neboli v kontakte s Ebolou) dostali sme pozitívnu odpoveď. Teda ak priplávame mimo úradných hodín, môžeme na breh aj pred colným odbavením na druhý deň. Už sa aj tešíme na pár hodín pevnej pôdy pod nohami. Len sme znepokojení tým, že neplávame tak rýchlo ako by sa patrilo. Ostatné lode už sú alebo sa blížia ku Sv. Helene a my máme ešte 2 dni plavby. Ak tam doplávame až v sobotu, tak kvôli formalitám odplávame najskôr v pondelok okolo obeda. A pri našom tempe by bol ohrozený Stanleyho odlet zo Salvadoru 10.2. a možnože aj môj 12.2.

Všetkým Vám posielam AHOJ z plachetnice Civetta II.

Fero Lindner

Fotky z plavby nájdete v našej galérii.

Prečo MAXO?

   klient na prvom mieste
    20 rokov skúseností
   stovky spokojných klientov
   tisícky lodí z celého sveta
   online rezervácia so zľavou
   odborní inštruktori na kurzoch
  všetko v e-shope skladom
   ochotne, priateľsky a profi

MAXO s.r.o.
Černyševského 26
851 01 Bratislava
tel: 02 62 522 722
mob: 0917 630 217
yachting@maxo.sk
MAXO na Facebooku
skype: maxo.yachting

Chcete vedieť o aktuálnych novinkách a ponukách?

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top