Ahoj kamaráti,

po 14. dňoch plavby sme v Salvadore v Brazílii. Všetci sme OK. Avšak predtým ako sa dostaneme k správam od vyplávania zo Sv. Heleny, posielam túto jednu mimoriadnu.

5.2. sme mali MOB! Sme všetci na palube a zdraví!

Po celodennom peknom plachtení s genakrom vietor navečer oslabol tak, že sme genaker zhodili a motorovali sme úplne bez plachiet. Vlado sa rozhodol, že si dá „kýblovú“ sprchu na zadku lode. Keďže sme boli na motor a more bolo pokojné, porušil zásadu a nepriviazal sa. Hodil vedro priviazané šnúrou do vody a keď sa naplnilo, začal ho ťahať hore. Ucho na vedre sa však rozhodlo, že nám už nechce ďalej slúžiť a odpojilo sa od vedra. Vlado chcel vedro zachytiť, avšak ako bolo plné vody stiahlo milého Vlada do Atlantiku. Chvíľu sme ho nevideli a potom sme zbadali jeho hlavu s očami ako žaba v prachu ... Nie že by sme to cvičili pravidelne, ale manéver MOB nám vyšiel skoro čítankovo: DAN bója do vody, Jack sledoval Vlada, Stanley obrátil loď a ja som bol pripravený so záchrannou podkovou na lane. Vlado bol aj bez použitia spomenutých prostriedkov na lodi za 5 minút. Mal však poranenú ruku – porezanú od vedra, ktoré sa snažil zachytiť.

Vzhľadom na podmienky, za ktorých sa tento MOB stal, nepripadala ani nám situácia zvlášť vážna. Avšak! Ak by sa taká vec stala za iných podmienok (vietor a plachty, vlny, tma ...) všetci si vieme predstaviť ... Poučme sa z toho !!!

Všetkým Vám posielam AHOJ z plachetnice Civetta II.

Fero Lindner

Foto z plavby nájdete v galérii.

Prečo MAXO?

   klient na prvom mieste
    20 rokov skúseností
   stovky spokojných klientov
   tisícky lodí z celého sveta
   online rezervácia so zľavou
   odborní inštruktori na kurzoch
  všetko v e-shope skladom
   ochotne, priateľsky a profi

MAXO s.r.o.
Černyševského 26
851 01 Bratislava
tel: 02 62 522 722
mob: 0917 630 217
yachting@maxo.sk
MAXO na Facebooku
skype: maxo.yachting

Chcete vedieť o aktuálnych novinkách a ponukách?

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top