Ahoj kamaráti,

ako som vám už dal vedieť, s asi dvojdňovým oneskorením sme doplávali na Sv. Helenu, kde sme absolvovali povinné formality, dokúpili proviant, dotankovali naftu a urobili potrebné servisné činnosti. V sobotu sa mi podarilo dostať sa na wifi a poslať Ľubke do MAXO informácie. Linka bola pomalá a len-len, že som za hodinu stihol poslať 5 textov, 8 zmenšených obrázkov a 3 textové maily. Hneď po vybavení mailových záležitostí sme sa pustili do Jacobs ladder – jednej z dominánt ostrova.

Schodov nebolo 1000, ako som pôvodne napísal, ale len 699, každý s výškou 1 stopy. Teda prevýšenie cca. 210 metrov, trvalo to s mnohými prestávkami asi 40 minút. Ale pocity a výhľad stáli za to. Ráno sme si stihli ešte dohovoriť na nedeľu aj výlet po ostrove a šnorchlovanie so žralokmi veľrybími. Večer dokúpenie ďalšieho proviantu.

Nedeľný výlet po ostrove bol krátky, ale intenzívny. Za 12 libier na osobu nás taxík – Ford Transit z asi 50 - 60-tych rokov minulého storočia povozíl po nádhernom hornatom ostrove. Cesty úzke, samá serpentína, áut málo a vodiči milí, kľudní a všetci sa navzájom zdravia, aj s chodcami na ceste. Navštívili sme plantáž na pozemku guvernéra ostrova, prešli sme sa po džungli a navštívili sme dom, kde trávil svoje 6 ročné väzenie Napoleon Bonaparte po prehratej bitke pri Waterloo. Po návrate sme sa nalodili na motorový čln a ten nás priviezol do lokality, kde sa vyskytujú žraloky veľrybie. A naozaj tam jeden bol. Impozantný pohľad spod vody na 4-5 metrov vzdialenú asi 10 metrov dlhú „rybku“.

Po návrate na loď sme už počkali len na dodávku posledných 300 litrov nafty. Greg prišiel tak ako sľúbil, presne o piatej. No a my sme sa presne o 18:00 odviazali od bóje a vydali sa na 1900 NM dlhú plavbu - smer Salvador v Brazílii. Stanley si na večeru zaželal restovanú bravčovú pečeň s ryžou, tak ju mal :)

Všetkým Vám posielam AHOJ z plachetnice Civetta II.

Fero Lindner

Foto z plavby nájdete v galérii.

Prečo MAXO?

   klient na prvom mieste
    20 rokov skúseností
   stovky spokojných klientov
   tisícky lodí z celého sveta
   online rezervácia so zľavou
   odborní inštruktori na kurzoch
  všetko v e-shope skladom
   ochotne, priateľsky a profi

MAXO s.r.o.
Černyševského 26
851 01 Bratislava
tel: 02 62 522 722
mob: 0917 630 217
yachting@maxo.sk
MAXO na Facebooku
skype: maxo.yachting

Chcete vedieť o aktuálnych novinkách a ponukách?

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top