Ahoj kamaráti,

viem, že túto správu dostanete až po doplávaní do Brazílie. Píšem ju preto, aby sa nestratila kontinuita. Je streda (28.1.) a plavíme sa teraz už 4.deň. Po vyplávaní zo Sv. Heleny to začalo dobre - celú noc na plachtách (zadný vietor), rýchlosť lode 5-6 kn. Potom to bolo na striedačku – motor / plachty, presne tak, ako sme to predpokladali z Vladových predpovedí GRIB. Práve dnes Civetta II naplávala už 40.000 NM. Gratulujeme!

Hneď v pondelok (2.deň plavby) sa splnilo moje želanie – uloviť poriadnu rybu! Po večeri, tesne pred nástupom na odpočinok zadrnčala udica a po krátkom boji sme vytiahli tuniaka (odhad 7-8 kg). Vlado ho ako skúsený mäsiar hneď očistil a naporcoval – a šup do chladničky. Nasledovné dni boli: tuniak na prírodno, tuniakové steaky, vyprážaný tuniak, tuniaková pomazánka a ešte uvidíme :) Uvideli sme, posádke sa tuniak akosi prejedol a už nechceli ani počuť o ďalšom chytaní rýb. Tak som na posledné 2 veľké kusy tuniaka vymyslel recept – pečené v celku, našpikované cesnakom a obalené v slaninke. Páčílo sa :)

Včera Stanley vytiahol sextant a pod dohľadom kapitána, ktorý astronavigáciu celkom dobre ovláda, sme sa pokúsili urobiť polohu z obedňajšej kulminácie slnka. Niečo sme pokašľali v meraní alebo výpočte, lebo vypočítaný údaj sa líšil od GPS polohy mnoho stoviek NM :)  Veď ešte bude deň.

Dnes ráno (28.1.), tesne pred východom Slnka videli Stanley a Vlado Green Flash. A dnes sme vytiahli aj Parasailor, nanešťastie len asi na ½ hodiny, lebo vietor pohasol na 5-8 uzlov a my si nemôžeme dovoliť šuchtať sa 3-4 uzlovou rýchlosťou. Ešte nám zostáva 1514 NM.

Všetkým Vám posielam AHOJ z plachetnice Civetta II.

Fero Lindner

Foto z plavby nájdete v galérii.

Prečo MAXO?

   klient na prvom mieste
    20 rokov skúseností
   stovky spokojných klientov
   tisícky lodí z celého sveta
   online rezervácia so zľavou
   odborní inštruktori na kurzoch
  všetko v e-shope skladom
   ochotne, priateľsky a profi

MAXO s.r.o.
Černyševského 26
851 01 Bratislava
tel: 02 62 522 722
mob: 0917 630 217
yachting@maxo.sk
MAXO na Facebooku
skype: maxo.yachting

Chcete vedieť o aktuálnych novinkách a ponukách?

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top