Ahoj kamaráti,

dnes je 2.2.2015 a my sme sa prehupli do druhej polovičky tejto etapy pavby. Momentálne máme za sebou od Sv.Heleny 1.083 NM a pred sebou do Salvadoru ešte 846 NM. Plavba nám posledné 2-3 dni celkom odsýpa. Po pár dňoch motorovania sme už tretí deň len na plachtách. Vietor nám fúka od 10 do 20 uzlov, viac-menej odzadu, a my podľa smeru vetra, sily a dennej doby používame motýľa s dvomi kosatkami, genaker alebo parasailor. Plachty meníme dosť často, Vlado stále niečo optimalizuje. Rýchlosť máme väčšinou 5-7 uzlov.

Máme vypočítané, že na to, aby nám vyšla nafta na domotorovanie, musíme ešte zaplachtiť aspoň jeden deň. Podľa predpovede by to nemal byť problém. Teraz sme na genakri s rýchlosťou 6 kn a počítame, že v noci prejdeme na motýľa, ktorý je na Civette stabilnejší. Počas minulých dvoch nocí sme mali zadný vietor do 20 uzlov s rýchlosťou lode 6-8 uzlov. Veterné kormidlo pri takom vetre nádherne drží smer.

Stanleyho pokusy so sextantom pokračovali a každý deň robíme merania a výpočty. Zemepisnú dĺžku už zo Slnka vieme určiť spoľahlivo. Šírka niekedy ujde.
Dnes sme to učili Jacka – s dobrým výsledkom. Sekol sa len o 600 NM.

Stále máme čo jesť, aj keď sa zásoby stenšujú. Dnes budeme mať na večeru segedínsky guláš. Čerstvé mäso nemáme, ale Vlado už z konzerv niečo vymyslí. Je v tom majster! Možno, že ešte aj nahodíme udicu. V každom prípade nemáme núdzu o chlieb, lebo Vlado pečenie chleba na lodi bravúrne zvláda.

Všetkým Vám posielam AHOJ z plachetnice Civetta II.

Fero Lindner

Fotky z plavby nájdete v našej galérii.

Prečo MAXO?

   klient na prvom mieste
    20 rokov skúseností
   stovky spokojných klientov
   tisícky lodí z celého sveta
   online rezervácia so zľavou
   odborní inštruktori na kurzoch
  všetko v e-shope skladom
   ochotne, priateľsky a profi

MAXO s.r.o.
Černyševského 26
851 01 Bratislava
tel: 02 62 522 722
mob: 0917 630 217
yachting@maxo.sk
MAXO na Facebooku
skype: maxo.yachting

Chcete vedieť o aktuálnych novinkách a ponukách?

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top