Ahoj kamaráti,

dnes je 5.2.2015 a my sa pomaličky pripravujeme na approach do Salvadoru. Denné rádiové relácie nás ubezpečujú, že sa držíme dobre a do Salvadoru by sme mali doplávať v nedeľu v noci alebo v pondelok ráno. Zostáva nám ešte 479 NM. Už tretí deň sme stále na plachtách s rýchlosťou 5-7 uzlov. Do dnešného rána sme používali motýľa a dnes sme prešli na genaker.

Včera Vlado pustil odsoľovačku – prvý krát. S vodou sme teda šetrili dobre, lebo na Sv. Helene sme dotankovali bandaskami len 150 litrov a až teraz sme celkovo takmer na dne (po 4 týždňoch).

Predvčerom sme so Stanleym zobrali meranie kulminácie slnka poriadne do rúk a výsledok bol grandiózny – dĺžku sme určili s chybou 5 NM a šírku aj napriek tomu, že slnko sme mali na obed takmer kolmo nad sebou, s chybou 9 NM. No a včerajšie výsledky boli ešte lepšie. Šírku sme merali len raz a Stanley nameral kulmináciu tak, že sme mali chybu len 1 NM. Chyby zemepisnej dĺžky sme mali nasledovné: Jack 14 NM, Stanley 8 NM a Fero, teda ja, len 3 NM :)

Niektorý večer sa Vlado podobral urobiť vysmážaný syr. Keďže mal v ten deň službu v kuchyni, nechcel si príliš našpiniť, tak vybral úplne novú utierku a použil ju ako podložku pri obaľovaní. Keď skončil, podal Jackovi do cockpitu utierku so zvyškami múky a strúhanky, že aby ju vysypal: „Jack, can you throw it out?“ Stojac vedľa Vlada, sa ho pýtam: „Myslíš si, že to nevyhodí celé?“ Vlado: „Hádam nie!“ Naše pohľady otočiac sa hore do cockpitu stihli už len zmerčiť, ako kompletná zgučená utierka oblúkom letí do mora :D 

More sa dá stále prirovnať k Jadranu, len niektoré vlny sú podstatne oceánskejšie. Predpoveď vetra je stále rovnaká – okolo 15 uzlov zo zadoboku. Naftový stres už nemáme, t.j. ak by bolo treba, aj by sme už domotorovali. Momentálna pohoda na palube bude o chvíľu korunovaná palacinkami, na ktoré sa chystá Vlado. Mne sa pomaly ale iste stenčili zásoby vína – už mám len 5 fliaš :( Včera sme poslali do sveta správu v jednej z vyprázdnených fliaš. Uvidíme. či nájde adresáta. 

Všetkým Vám posielam AHOJ z plachetnice Civetta II.

Fero Lindner

Foto z plavby nájdete v galérii.

Prečo MAXO?

   klient na prvom mieste
    20 rokov skúseností
   stovky spokojných klientov
   tisícky lodí z celého sveta
   online rezervácia so zľavou
   odborní inštruktori na kurzoch
  všetko v e-shope skladom
   ochotne, priateľsky a profi

MAXO s.r.o.
Černyševského 26
851 01 Bratislava
tel: 02 62 522 722
mob: 0917 630 217
yachting@maxo.sk
MAXO na Facebooku
skype: maxo.yachting

Chcete vedieť o aktuálnych novinkách a ponukách?

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top