Ahoj kamaráti,

ako ste sa už dozvedeli, šťastne sme priplávali do cieľa 15. etapy World ARC 2014-2015 do mesta Salvador v Brazílii. Plavba zo Svätej Heleny do Brazílie bola síce dlhá, ale doslova pohodovo dovolenková. V nautických sprievodcoch sa píše, že táto pasáž býva ideálne jachtárska, čo teda môžeme potvrdiť - zadobočný vietor 10-18 uzlov, takmer stále. Do Salvádoru sme priplávali asi 2 hodiny pred západom Slnka, takže sme si vychutnali nielen krásne farby mesta, ale aj welcome drinky "caipirinha" servírované na móle privítacím teamom World ARC. Úprimné objatia a pozdravy s ostatnými posádkami na móle. Dostali sme potrebné informácie a boli sme tu.

Včera sme absolvovali prvý výlet do mesta, výber miestnej meny (Real) z bankomatu, telefónne karty, výťah do horného mesta Salvádoru, nakuknutie do ulíc, kde už frčali prípravy na karneval na plné obrátky, doplnenie najdôležitejšieho proviantu a popoludnie sme zakončili v blízkej reštaurácii s wifi, kde sme okrem výborného brazilského piva a brazilského steaku samozrejme intenzívne internetovali.

Dnes nám dodali naplnené plynové fľaše, 200 litrov pitnej vody, ktorú sme z 20 l bandasiek preliali do nádrží (voda z hydrantov na móle údajne nie je pitná) a ešte čakáme na veci, ktoré sme si dali včera vyprať.

Dnes večer budeme mať návštevu - posádku zo spriatelenej lode "American Spirit" a ja som dostal čestnú úlohu navariť guláš. Mäso aj cibuľa sú nakúpené, takže o 16.00 začnem variť :)

Dovtedy ešte stihnem odoslať túto správu a nakúpiť nejaké suveníry. Dnes večer priletí Ľubo Šotlís, ktorý sa stane členom posádky po mne a Stanleym. Stanley dnes ráno odletel domov cez Rio de Janero. Zajtra dopoludnia máme spoločnú sightseeing tour po meste, organizovanú World ARC a po obede sa začínam baliť, lebo pozajtra (12.2.) na obed letím domov cez San Paolo a nádhernému jachtárskemu výletu bude koniec, ale teším sa, že Vám budem môcť porozprávať zážitky z tejto plavby osobne.

Všetkým vám posielam AHOJ z plachetnice Civetta II, v maríne Terminal Nautico v Salvador de Bahia v Brazílii.

Fero Lindner

Fotky z plavby nájdete v našej galérii.

Prečo MAXO?

   klient na prvom mieste
    20 rokov skúseností
   stovky spokojných klientov
   tisícky lodí z celého sveta
   online rezervácia so zľavou
   odborní inštruktori na kurzoch
  všetko v e-shope skladom
   ochotne, priateľsky a profi

MAXO s.r.o.
Černyševského 26
851 01 Bratislava
tel: 02 62 522 722
mob: 0917 630 217
yachting@maxo.sk
MAXO na Facebooku
skype: maxo.yachting

Chcete vedieť o aktuálnych novinkách a ponukách?

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top