Ahoj kamaráti,

tak, a som doma. Zaujímavá plavba krížom cez južný Atlantik sa skončila. Pred odletom z Brazílie som ešte absolvoval vyhliadkový výlet po Salvadore, ktorý je naozaj ukážkovou zmeskou africko-juhoamericko-európskej histórie, kultúry a rás. Prešli sme sa nielen okolo majáku na výbežku Barra, okolo ktorého sme priplávali do Salvadoru, ale previedli nás aj po nebezpečnejších častiach mesta a skončili sme v hornom meste, kde bude prebiehať od soboty hlavný program karnevalu. Táto časť mesta už bola pod silným dohľadom ozbrojených vojakov a polície.

Ešte pred odchodom som zažil mierny stres J Ráno vo štvrtok som absolvoval v maríne hygienu, dobalil som posledné drobnosti a chystal som sa, že okolo deviatej sa presuniem na stanovisko taxíkov pred marínou. Po mojom odchode sa Vlado chystal loď odviazať a ísť natankovať naftu na plávajúcu čerpaciu stanicu pred marínou. Keďže však videl, že mám ešte nejaký čas, tak navrhol, že im s tankovaním pred odchodom môžem ešte pomôcť. Ja, že dobre. Tak sme sa odviazali a po asi 3 minútach plavby nám motor zhasol. Nepomohlo ani opakované štartovanie. Keďže Vlado mal už podobnú skúsenosť z Richards Bay vo východnej Afrike, núdzovo sme sa priviazali o akési vonkajšie mólo a pustili sme sa do výmeny palivových filtrov. Pomohlo! Keď sme prišli na pumpu, tankovali tam 2 veľké lode, takže to vyzeralo nadlho :( Po asi pol hodine sme sa však dostali k stojanu. Za nás sa uviazal motorák (zadkom k našej korme) – dosť blízko. Jeho osádka síce dávala pozor, aby nedošlo ku kontaktu, no neustriehli pohyb lode pri náhodnej väčšej vlne a bolo – dosť si rozbili svoju zadnú platformu o náš držiak veterného kormidla. Hneď ma napadlo, že takáto udalosť v Chorvátsku by znamenala volanie polície ... a môj odlet sa mi vtedy zdal už dosť ohrozený. Keďže sme mali natankované, Vlado pokrčil ramenami nad udalosťou a človek na motoráku neprejavil žiaden záujem o riešenie vzniknutého problému (len krútil hlavou), tak sme sa vrátili do maríny. Ja som sa tak mohol vylodiť a rozlúčiť sa s posádkou s veľkou šancou stihnúť svoje lietadlo do Sao Paulo a následne do Európy.

Podarilo sa! Som doma a mám hromadu práce so spracovaním asi 5 tisíc fotografií, ktoré som nafotil. Sľubujem, že sa budem ponáhľať :) A teším sa, že sa s vami budem môcť čo najskôr stretnúť, ukázať vám zaujímavé obrázky a porozprávať osobne o svojich zážitkoch.

Všetkým vám posielam AHOJ z kancelárie MAXO na Černyševského 26 v Bratislave :)

Fero Lindner

Fotky z plavby nájdete v našej galérii.

Prečo MAXO?

   klient na prvom mieste
    20 rokov skúseností
   stovky spokojných klientov
   tisícky lodí z celého sveta
   online rezervácia so zľavou
   odborní inštruktori na kurzoch
  všetko v e-shope skladom
   ochotne, priateľsky a profi

MAXO s.r.o.
Černyševského 26
851 01 Bratislava
tel: 02 62 522 722
mob: 0917 630 217
yachting@maxo.sk
MAXO na Facebooku
skype: maxo.yachting

Chcete vedieť o aktuálnych novinkách a ponukách?

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top