Chystáte sa na dovolenku na lodi a neviete, čo si zobrať so sebou? Premýšľate, ako sa obliecť na jachtu, čo nezabudnúť doma, čo variť a ako sa na lodi správať? Prečítajte si niekoľko praktických tipov, ktoré vám uľahčia balenie a pobyt na lodi. Pripravili sme pre vás tiež dobré rady ako sa na lodi správať, na čo si dať pozor pri preberaní či odovzdávaní lode.

 

 

Ako sa zbaliť na loď?

Odporúčané doplnky vhodné na palubu plachetnice:

pracovné nohavice, jachtárske topánky s podrážkou zo surovej gumy, jachtárske rukavice (pracovné), nôž, baterka, gumička alebo šnúrka na okuliare, vodotesné vrece (igelitové)

Taktiež odporúčame nezabudnúť:

cestovné doklady, kapitánsky a VHF preukaz, jachtársku knižku, cestovné poistenie, hotovosť alebo kreditku na kauciu, používané lieky, lieky proti kinetóze, hygienické potreby, opaľovací krém, fotoaparát, resp. video s potrebným príslušenstvom, potrebné akumulátory, adaptéry, nabíjačky (na lodi je 12V a v prístave aj 220 V), obľúbenú hudbu CD (treba overiť možnosť použitia)

 

Ako sa obliecť na loď?

Už sa neviete dočkať dňa, kedy vyrazíte na more, ale čaká Vás ešte jedna neobľúbená činnosť - balenie? Ak idete na jachtu po prvý raz, alebo sa Vám pravidelne stáva, že niečo doma zabudnete, nechajte sa inšpirovať naším zoznamom.

Oblečenie a doplnky vhodné na palubu plachetnice možno rozdeliť do troch skupín:

Štandardné oblečenie bežné na letné dni pri mori (nosí sa 90% času)

Tričká, šortky, krátke nohavice, trenírky, plavky, oblečenie na spanie, ľahká obuv (šľapky), tenisky (nezanechávajúce tmavé stopy), ľahká bunda / teplejšie tričko, šiltovka (alebo dve), slnečné okuliare, špeciálne oblečenie, potrebné v prípade nepriaznivého počasia.

Špeciálne oblečenie potrebné v prípade nepriaznivého počasia

Nepremokavé oblečenie (bunda s kapucňou, nohavice), vetrovka alebo flanelová bunda, teplá sada oblečenia (nohavice / top), gumená obuv alebo neoprénové topánky, čiapka na uši / čelenka, teplé ponožky.

Spoločenský odev

V marínach a v prístavoch sa pri rôznych príležitostiach konajú slávnostné akcie. V zahraničí býva často zvykom, že večer do baru chodia páni v saku a kravate a dámy vo večerných šatách. Ak si budete brať spoločenský odev, treba brať do úvahy veľmi tesný úložný priestor. Žehlenie je na lodi obtiažne a preto treba brať veci z nekrčivého materiálu.

Spodné oblečenie na loď

Bol som v septembri na Jadrane, samozrejme na lodi. Predpoveď denných a nočných teplôt nebola zrovna letná, tak som schmatol dva balíčky z príjemnej mäkkej tkaniny, o ktorých som vedel, že v nich je nejaké teplejšie spodné oblečenie. A oplatilo sa. Príjemné dlhé spodky a tričko s dlhým rukávom TERMOVEL som najprv používal len po večeroch a v noci, ale zistil som, že je to príjemne nositeľné aj cez deň. Tak som sa v duchu poďakoval Ľubovi Šoltísovi, ktorý ma prádlom TERMOVEL obdaroval asi pred rokom. Aj som na to zabudol. Náhoda však chcela, že som chňapol po tom správnom a zistil som vysokú úžitkovú hodnotu tejto spodnej bielizne. Navyše som zistil, že sa jedná o slovenský výrobok. Doma som ho potom porovnal so starším prádlom Gill. Slovenský výrobok mal vysoko navrch. Asi ho budem nosiť so sebou na všetky plavby.

Fero Lindner

 

Na čo si dať pozor pri preberaní lode?

Predpokladajme, že ste si loď včas rezervovali, zaplatili a práve ste dorazili do maríny, kde Vás čaká vysnená loď. Našli ste chartrovú spoločnosť a kontaktovali ste jej personál. Tam si skontrolujete chartrovú zmluvu a predložíte všetky potrebné doklady na prípravu lodných dokladov: oprávnenie na vedenie rekreačného plavidla, preukaz rádio-operátora a pasy všetkých členov posádky. Kým bude chartrová spoločnosť pripravovať lodné doklady nastáva zvyčajne ten správny čas na prevzatie lode.

Tejto operácii treba venovať minimálne pol hodinu, lepšie však je až jednu hodinu. Pomôže Vám pri tom tzv. inventory list (check list), podľa ktorého budete postupovať a do ktorého budete zapisovať všetky nezrovnalosti. Pri preberaní lode Vám zvyčajne asistuje pracovník chartrovej spoločnosti, môžete však požiadať o preberanie osamote a potom len konzultovať nezrovnalosti. Nikdy sa nehanbite spýtať sa na fungovanie alebo obsluhu toho alebo iného zariadenia.

 • Už z móla je dobré skontrolovať vizuálne stav lodného trupu.
 • Skontrolovať palubu a všetko vybavenie na nej, rozviňte plachty skontrolujte pevnú a pohyblivú takeláž, pretočte všetky kladky, stopery (záseky), ...
 • Overte stav zábradlia, stĺpikov a fendrov.
 • Skontrolujte kotvu, kotvový navijak, spýtajte sa na dĺžku reťaze, či je koniec pevne pripevnený k trupu lode, overte si miesto uloženia a stav rezervnej kotvy.
 • Prekontrolujte stav nafukovacieho člna a jeho príslušenstvo.
 • Pozrite si stav a postavenie sťažňa a informujte sa o maximálnej výške nad hladinou.
 • Odskúšajte chod kormidla v celom rozsahu.
 • Skontrolujte, či súhlasí zoznam vybavenia s realitou - viazacie laná, hadica na vodu vrátane koncovky, elektrický kábel na vonkajšie pripojenie k 220V, núdzové kormidlo a spôsob jeho použitia, lodný hák, potreby na upratovanie a pod.
 • Preverte funkčnosť núdzového čerpadla elektrického aj ručného.
 • Skontrolujte stav oleja v motore, nechajte si ukázať ako sa olej dopĺňa.
 • Naštartujte motor a opatrne sa pokúste zaradiť chod vpred a vzad, preverte funkčnosť chladenia a nechajte si ukázať odvzdušňovací ventil, preverte alarm motora.
 • Skontrolujte stav paliva (či je nádrž plná) a v priebehu celej plavby nenechajte klesnúť stav paliva pod 1/3 obsahu nádrže.
 • Overte si kapacitu batérií, miesto a funkčnosť batériových prepínačov.
 • Skontrolujte uzemnenie sťažňa.
 • Overte si počet a stav záchranných prostriedkov (záchranné koleso, vesty, pásy, hasiaci prístroj, signálne rakety....).
 • Prekontrolujte inventár kuchyne, funkčnosť chladničky a variča (uzatvárací ventil, rezervná fľaša s plynom), funkčnosť vodovodných a elektrických rozvodov, odtokov a čerpadiel.
 • Preverte funkčnosť všetkých WC.
 • Prezrite si navigačné vybavenie (mapy, piloty, trojuholníky, odpichovátko, kompas, ďalekohľad, manuály k prístrojom, ...)
 • Zistite, kedy a na akej frekvencii sú vysielané meteorologické predpovede.
 • Ak máte možnosť prekontrolujte stav trupu pod hladinou, vrtuľu, kýl a kormidlo.
 • Overte si možnosť zamykania lode.

 

Ako uložiť veci na lodi?


Po technickom prebraní lode môžete ako kapitán plavidla dať pokyn posádke na nalodenie - naloženie osobných vecí a proviantu. Všetko, čo sa do lode naloží má byť pokiaľ možno uložené na svojom mieste. Pod svojim miestom sa rozumie miesto vhodné na uloženie danej veci. Ako kapitán lode buďte v tejto fáze vždy nápomocný ostatným členom posádky. Nesporne sa Vám to vráti veľmi pozitívne. Uloženie osobných vecí a proviantu nesmie prekážať v dostupnosti k ovládacím a bezpečnostným prostriedkom lode. Úložné miesta v tesnom okolí navigačného stola musia byť pre ostatnú posádku tabu.

Čo je potrebné spraviť pred vyplávaním?

 • Vykonajte inštruktáž o zásadách bezpečnosti, správaní sa na lodi, fungovaní plachetnice a základných manévroch s loďou (odplávanie, pristátie, práca s plachtami) - podľa skúseností posádky.
 • Skontrolujte, či máte doklady od prenajatej lode a pasy celej posádky (vydajú Vám ich po uhradení poplatku za parkovanie áut v maríne, kúpeľnú taxu a kaucie za loď)!
 • Dotankujte pitnú vodu!
 • Zistite si aktuálnu predpoveď počasia a podľa nej upresnite plánovanú trasu plavby.

... a šťastnú plavbu !

 

Na čo treba myslieť počas plavby?

 • Každodenne kontrolujte hladinu oleja v motore.
 • Stále dodržujte minimálnu zásobu paliva nad 1/3, aby sa motor nezavzdušnil.
 • Priebežne kontrolujte, či sa motor chladí (výtok chladiacej vody z výfuku). Pokiaľ nevyteká, motor zastavte a prekontrolujte chladiaci systém (zanesený nasávací otvor, prasknutý ozubené koliesko v čerpadle - impeler). Na poruchu chladenia by vás mal upozorniť i alarm motora.
 • Dávajte pozor na laná v prístavoch a marínach. Veľmi ľahko sa namotajú na vrtuľu a len veľmi ťažko sa z vrtule odstraňujú. Môže dôjsť k poškodeniu prevodovky a oprava prístavných zariadení je tiež drahá záležitosť.
 • Treba dávať pozor na stav batérie. Chladnička má veľkú spotrebu, preto ju pri jazde na plachty a kotvení bez pripojenia na sieť 220V používajte len v najnutnejšej miere.
 • Neustále sledujte hĺbku. Škody spôsobené nasadnutím na dno sú hradené z kaucie.
 • Plachty refujte okamžite, ako Vás to po prvýkrát napadne. Inak už môže byť neskoro.
 • Plánujte si trasu s dôkladným premyslením a nepreceňujte svoje sily.
 • Neprekračujte oblasť plavby, pre ktorú máte oprávnenie.
 • Dobu na spiatočnú cestu plánujte minimálne o jeden deň dlhšiu (v prípade neskoršieho návratu sa udeľujú peňažné sankcie). Poveternostné podmienky neospravedlňujú Váš neskorý návrat a preto s nimi treba počítať pri plánovaní trasy.
 • Pravidelne sledujte predpoveď počasia.

 

Ako sa správať na lodi

Loď je starý dopravný prostriedok, avšak pre suchozemca nie je pobyt na lodi prirodzený. Na mori preto platia úplne iné pravidlá správania, dosť odlišné od pravidiel na súši. Dôležité sú najmä:

Tolerancia voči ostatným na palube
Obmedzený priestor na lodi vytvára špecifické prostredie. Vyššia pravdepodobnosť neštandardných reakcií členov posádky. Nutnosť ohľaduplného správania sa voči ostatným.

Šetrenie s vodou, plynom a elektrickou energiou
Nikdy nevieme, či sa naša plavba nepretiahne nad plánovaný časový rozsah, a či nám nebude chýbať pitná voda alebo elektrická energia na prevádzku pozičných svetiel alebo vysielačky.

Udržiavanie poriadku a čistoty
Každý neporiadok môže v kritickej situácii spôsobiť problémy. Pred vyplávaním treba všetko uložiť na svoje miesto.

Bezpečnosť na prvom mieste
Morské prostredie (vlnenie mora, vodná triešť, dážď, vietor) vytvára nebezpečné situácie. . Členitosť a klzkosť paluby môže prispieť veľmi ľahko k vzniku poranenia. Všetky aktivity majúce vplyv na bezpečnosť posádky a lode je potrebné konzultovať s kapitánom.

Kapitán
Kapitán je na lodi len jeden. Kapitán zodpovedá za bezpečnosť plavby a posádky. Jeho príkazy treba plniť bezodkladne, presne a úplne. Kapitán môže poveriť vedením plavidla inú osobu, ktorá je za plavbu počas vedenia plavby zodpovedná.

MOB - "muž cez palubu"
Pád člena posádky do mora je extrémne vážna krízová situácia. Striktne treba dodržiavať nasledovné pravidlá: Ten kto padá z paluby do vody kričí "o dušu".
Ten kto vidí padajúceho kričí "o dušu" tiež a nespúšťa oči z človeka vo vode. Ďalší najbližší člen posádky hodí do vody záchranný prostriedok (podkovu, koleso, ...). Posádka zaháji manéver návratu lode k človeku vo vode a vyloví ho.


Vrátenie lode - check out

Vo svojom záujme, ale aj v záujme bezpečnosti celej posádky treba dodržiavať počas celej plavby na lodi poriadok. Škody vzniknuté Vašou nedbalosťou, alebo nepozornosťou na lodi budú uhradené z Vašej kaucie.
Loď vracajte čistú s plne natankovanou palivovou nádržou. Je potrebné nahlásiť všetky poškodenia a nedostatky lode.

Vyhľadávač lodí

prenajom lodi

Vyberte si svoju plavbu
v najlepšom vyhľadávači lodí
Pri online rezervácii lode
uveďte kód MAXO2019

Povedali o nás

Robo Melicher
11.3.2013
S MAXOM som bol na mori už niekoľkokrát a vždy sme boli celá posádka maximálne spokojní, treba skúsiť a neoľutujete.
Juraj
27.8.2014
Vďaka MAXO aj tento rok bola posádka spokojná s dovolenkou :-)
Martin, Bratislava
1.3.2014
Priateľská atmosféra, profi prístup. Z vlastnej skúsenosti viem potvrdiť, že títo ľudia spravia všetko pre vašu spokojnosť.
Keď na loď, tak s Maxom.
Milan Sobolič, Pezinok
1.3.2012
Minulý rok som bol na výstave v Inchebe a bol tam milý ochotný personál. Aj keď som sa ešte nerozhodol prihlásiť na kurz, ale kto vie, možno časom. Pekný dník!
Marián Maruniak
15.10.2013
Keď som si cez MAXO prenajal loď, komunikácia a vybavenie bolo promptné so servisom ako má byť. Budúci rok sa teším opäť.
Vladimír Lehkoživ, Bratislava
12.3.2012
Veľmi oceňujem prístup Maxa. Vždy, keď niečo kupujem alebo riešim, odchádzam spokojný a s úsmevom, čo je pre mňa najlepšia vizitka.
Ľubomír Vanco, Mnichov
28.2.2014
K MAXO ma doviedol môj kamarát, ktorý má s nimi už dlhodobo najlepšie skúsenosti.Môj prvý kapitánsky kurz som absolvoval ešte v niekdajšej Juhoslávii, kde mám aj moju plachetnicu Dehler 34. Keďže toto oprávnenie nemá internacionálne nejakú hodnotu, rozhodol som sa absolvovať u MAXO novú - interacionálne uznávanú kapitánsku skúšku. Prednášajúci zapojili do učiva veľa osobných zážitkov na mori, nebola to len suchá teória. Túto rodinnú atmosféru vrelo všetkým odporúčam.
Mario Braniša, Trnava
27.10.2013
Vďaka perfektne pripravenému kurzu, praktickým skúškam na regate s MAXOM si už druhú sezónu užívame s manželkou a našimi deťmi (4 a 6 rokov) krásne chvíle pod plachtami.
Maximálna spokojnosť s MAXOM.
Odporúčam každému a ďakujeme.
Julo Kotus, Bratislava
17.10.2013
S MAXOM už niekoľko rokov chodím na regatu. Profesionalita, zábava a rodinná atmosféra. Odporúčam. :)
Peter Balcerčík, Orava
1.3.2012
Na spoločnosti MAXO oceňujem profesionálny prístup, širokú ponuku a to, že zákazník je vždy na prvom mieste. Želám mu, aby si tieto dobré zvyky zachoval.
Michal, Bratislava
29.2.2012
V spoločnosti MAXO som absolvoval kurz "C", ktorý ma skvele pripravil na skúšky a určite budú jedinou možnosťou, keď si budem chcieť spraviť Béčkový kurz, dúfam že už tento rok.
Jozef Boleček, Bratislava
29.2.2012
Som jachtár, vodák, potápač, obdivovateľ a užívateľ morských krás a stály klient MAXA. Využívam ich služby a vždy som bol spokojný, preto zostávam verný.
Michal Bubernik
23.11.2017
Ak si chcete spraviť kapitánsky lístok, rozhodne s MAXOm. Majú výborný kamarátsky prístup, skvelých lektorov. Poradia, pomôžu.
Michal, Bratislava
16.10.2013
S loďami od spoločnosti MAXO som sa naplával už viac ako 2000nm a nikdy som nemal žiaden vážny problém. Tak isto som absolvoval kurz "C" a "B" a myslím že som vďaka odbornému a profesionálnemu prístupu pripravený na ťažký boj na mori.
Odporúčam a pozdravujem celý kolektív
lubo
20.2.2014
Pozdravujem všetkých a prajem veľa úspechov tak MAXO ako aj všetkým jej klientom
www.plavidla.sk
Lubo
Ján Štefanek
16.10.2013
V dňoch 21.-28.9.2013 sme s manželkou na Jadrane v oblasti Strednej Dalmácie naplávali 175 námorných míl na Bavarii 32 z maríny Zaton pri Šibeniku. Malá marína, príjemný personál, všeobecná spokojnosť a to vďaka spoločnosti MAXO. Ďakujeme.
Martin, Bratislava
29.2.2012
So šéfom MAXA som sa prvý krát stretol pred 12 rokmi pri mojej prvej plavbe na mori. Odvtedy vždy ochotne poradil a podelil sa so svojimi dlhoročnými skúsenosťami.
Juraj Smolik
21.2.2014
srdecne pozdravujeme celý kolektiv MAXO a prajeme dobru jachtársku sezónu 2014. Juraj www.vyletypodunaji.sk
Roman Ferko, Bratislava
29.2.2012
Maxo poznám z dôb, keď realizovali s Trendom regaty. Zúčastnil som sa a bolo fajn. Prvá moja skúsenosť s jachtingom bola pod taktovkou aj Maxa. Na prvú sa nezabúda :-)
Katarína
14.10.2015
Maxo, patrí vám moja veľká VĎAKA za váš profesionálny, ústretový, promptný a priateľský prístup. Aj vďaka vám boli mne aj mojim posádkam dopriate zážitkov a nových skúseností plné dni plavby.
Ivan, Bratislava
4.3.2012
S Vašimi službami som bol spokojný, info boli vždy rýchle, presné, plnohodnotné.
David Matějka, Mladá Boleslav
16.10.2013
S firmou Maxo jsem spokojený a vřele doporučuji.
Štefan Janco
28.6.2017
Článok je super, regata bola super, MAXO je super. :-)
Peter Rybár, Bratislava
29.2.2012
S Vašou spoločnosťou som prišiel do styku, keď som si robil kapitánsky preukaz "C". S priebehom kurzu som bol nadmieru spokojný. Príjemní ľudia a profesionálny prístup je to, čo spoločnosť MAXO charakterizuje.
Do budúcnosti Vám prajem všetko dobré.
Richard
15.2.2017
2x som absolvoval charter u MAXA a max spokojnost. Doporucujem. Dobry vietor. R.
Robo
24.2.2017
Spoločnosť MAXO je dlho etablovaná firma zaoberajúca sa jachtingom na slovenskom trhu. Kurzy, literatúra, prenájom lodí...a veľa ďaľších aktivít, o ktorých sa môžu klienti viac dozvedieť na výstave Boatshow na Inchebe 2017
Spolupracujem s touto spoločnosťou už viac rokov vždy k max. spokojnosti.
Tento rok plánujem plavby do Chorvátska, Grécka, Talianska a na Sechelly.
Ďakujem spoločnosti MAXO za možnosť vyjadriť sa na tejto webovej stránke.
Ľubor , Smižany
29.6.2017
Zúčastnil som sa kapitanskeho kurzu cez MAXO v roku 2011 (jeseň - teoreticka časť ) a Regaty 2012 (máj - praktická časť). Teoretická časť prekročila moje očakávania - bolo to odprednášané na vysokej profesionálnej úrovni, a aj rozsahom a obsahom to vytvára veľmi dobrý základ pre prežitie na mori. Užil som si to. Praktická časť na regate mala svoje výhody - množstvo zážitkov spojených so súťažou, a oboznámenie sa so športovými pravidlami a aj pasáž týkajúca sa vyhýbania sa zrážkam dodí si prišla na svoje ... ale na druhej strane, kvôli súťaži bolo o niečo menej času na trénovanie rutiny. Celkový dojem bol ale výborný, a už vtedy ma prekvapila profesionalita organizátorov. Tento môj dojem sa ešte umocnil na tohtoročnej regate Gentleman Sailing 2017. Gratulujem. Profesionálny a ľudský prítup na každom kroku. Pekne zorganizované. Dokonca aj počasie vyšlo, a poskytlo nám "z každého rožku trošku" tak ako to v … read more
Silvo
6.3.2014
Zdravím kolektív a zákazníkov Maxo! Aj tento rok sa budeme plaviť v Chorvátsku. Tento raz na Istrii. Prajem krásne a bezpečné letné zážitky na mori.
Martin Kovačič, Bratislava
13.3.2012
Som námorník amatér, zato nadšený. Regata s Maxom je parádny zážitok, lebo popri športe a pretekoch sa vždy nájde čas na spoločenskú debatu, či veselé priateľské posedenie na súperovej lodi.
Barbora, Bratislava
11.3.2014
Cez E-shop spoločnosti Maxo som manželovi objedávala jachtársku literatúru k narodeninám a bola som so službami spokojná. Zásielka došla v poriadku a v sľúbenej lehote, spoľahlivý E-shop. Prajem úspešnú jachtársku sezónu.
Mišo, Bratislava
4.3.2014
Ak porovnám serióznosť a kvalitu poskytovaných služieb MAXO Yachting s oveľa početnejšími českými spoločnosťami, s ktorými som sa stetol (tie nasľubujú hory-doly, ale splnia polovicu, zmenia cenu kľudne aj viac krát po podpise zmluvy . . .pravdaže smerom hore :), tak na MAXO sa dá 100% spoľahnúť! Ak regatu, tak s Maxom a nie s majstrami svetla! :o)
Vlado
2.3.2016
Vyborna ponuka lodi a navody ako sa spravne pripravit na plavbu.
Dobry napad v case on-line sa vratit k face to face komunikacii na jachtárskych veceroch.
Marcel Klimko a Anežka Motyčiaková
23.2.2014
Cez Maxo sme absolvovali ako teoretický tak aj prakticky výcvik na získanie preukazu pre oblasť plavby C. Literatúru sme si vyzdvihli v predstihu aby sme sa na teóriu mohli ako tak pripraviť. Riadna kôpka nás trošku vydesila no úžasní inštruktori (až na jedného) nás teóriu na hodinách výborne naučili a pomohli ľahšie pochopiť súvislosti. Praktický výcvik sme absolvovali privátne v chorvátsku cez spoločnosť Maxo so slovenským kapitánom oprávneným vykonávať skúšky.

Nakoľko sa radíme medzi skupinu náročných klientov vkuse sme s Maxom niečo riešili a dolaďovali. Nedali sme im vydýchnuť:-) Zo strany spoločnosti ani raz nedošlo k zaváhaniu a prejavu neprofesionálneho jednania ba práve naopak. Všetko bolo splnené na 100 percent. Koľko krát sme sa u nich zastavili v kancelárii (a nebolo to práve málo) vždy nás privítal veselý personál s úprimnými radami a ochotou ostať chvíľku aj po pracovnej dobe keď som ich … read more
Juraj Smolik
14.2.2018
Dovolenka na plachetnici je super - odporúčam.
Martin, Bratislava
12.3.2012
O Maxe som sa dozvedel cez kamaráta, ktorý si cez nich robil kapitánsky kurz. Bol spokojný na 100% a v marci idem na kurz aj ja. Super prístup cez mail, facebook či telefonicky.
Tomas
24.2.2016
Maximalna spokojnosť na výstave v minulých ročníkoch, profesionálne vysvetlenie problematiky lodnej dopravy :)
Miroslav Hukel, Detva
5.3.2012
Mám rád more a slobodu, ktorú poskytuje! S Maxom som absolvoval jachtársky kurz a regatu Gentleman Sailing 2011, na ktorú mám veľmi dobré spomienky. Bola výborne zorganizovaná a mám odtiaľ množstvo pekných zážitkov. Kvôli tomu nevynechám ani tento ročník...
Teším sa!!!
Michal Hrivnák
11.3.2013
Ba more len s Maxom, tento rok hneď niekoľko krát :)
A ak je treba kapitánsky kurz, tak jedine MAXO.
Jaroslav Plaček, Bratislava
29.2.2012
Od roku 2009 som príležitostný skipper, Minulý august sme si prenajali prostredníctvom MAXO jachtu z chorvátskeho Biogradu, služby spojené s prenájmom boli bezproblémové. Pri požiadavkách na rezerváciu lode som zo spoločnosti MAXO dostal vždy reakciu, ktorá zodpovedala danej požiadavke.
Marek, Bratislava
5.2.2012
Zatiaľ jedna osobná skúsenosť s majiteľom, ktorého som poprosil o konzultáciu. Veľmi ochotne ma prijal, a odpovedal na moje otázky. Ďakujem.
Peter
24.2.2014
Zatiaľ nemám veľa skúseností s MAXOm, nakupoval som len nejaké drobnosti. Avšak mám do budúcna plány získať kapitánsky preukaz a zatiaľ počúvam len dobré referencie. Dúfam, že nebudem iný.
S pozdravom Peter
Roman Besedič, Bratislava
19.6.2012
So službami sme boli nadmieru spokojní....myslím, že onedlho si to zopakujeme....:-) Ešte raz ďakujeme a prajeme veľa úspechov.
Robo Melicher, Bratislava
9.3.2012
Na lodi od MAXA som bol už niekoľkokrát na chorvátskych vlnách a vždy bola maximálna spokojnosť, špičkové lode a primeraná cena. Čiže tento rok opäť MAXO.
Radovan Štěpánek, Bratislava
29.2.2012
V minulom roku som absolvoval kurz a bol som veľmi spokojný s organizáciou a zabezpečením kurzu až po skúšky.
Igor, Bratislava
10.3.2014
Kto hľadá serióznu spoločnosť na skúšky alebo charter, ste tu správne , dlhodobá spokojnosť.
Prajem všetkým peknú sezónu.
Milan Doleš, Nitra
17.9.2017
Ono, po toľkých rokoch dobrých skúseností s MAXO-m, kde všetko ide ako po "drátku", ani nepríde na um to komentovať, berie sa to ako samozrejmá a bežná vec - no predsa - veľká vďaka priatelia!
Ján Štefanek, Bratislava
29.2.2012
Dá sa povedať, že už roky poznám spoločnosť MAXO. MAXO pre mňa znamená MAXimálna Ochota, aj keď služby, ako prenájom plachetnice som ešte nevyužil. Chcem to v najbližšej dobe napraviť. Cez MAXO som absolvoval kurz a kapitánske skúšky - oblasť plavby C a týchto príjemných ľudí poznám hlavne zo súťažných regát absolvovaných na Jadrane.
MAXO Yachtingu prajem veľa úspechov a elánu v ďalšej činnosti.
Alexy, Bratislava
13.3.2012
Mám len tie najlepšie skúsenosti...
Marian, Malinovo
30.7.2014
Tento rok opäť prenájom lode v Chorvátsku cez MAXO YACHTING, plus mapy pre plánovanie dlhšej trasy, ktoré vám v chartery nedajú. Spomeniem ešte kapitánsky kurz vo vysokej kvalite, ktorý som tento rok absolvoval. Dlhodobá spokojnosť.
Alex Cimbalak
20.2.2014
Som veľmi zaneprázdnený človek, ale napriek tomu som rád, že môžem venovať pár minút úžasnému web priestoru jednej z najlepších chartroviek na Slovensku. Ako stály zákazník musím Maxo pochváliť, ich služby boli vždy nielen vysoko profesionálne (čo by asi mal byť štandard aj u ostatných), ale vždy si našli aj trpezlivý a ľudský prístup s maximálnou snahou o "all inclusive", za čo im úprimne ďakujem! Ste squeliii Maxo, len tak ďalej!
Robert Čirke, Bratislava
29.2.2012
Ste najaktívnejšia spoločnosť v oblasti jachtingu na Slovensku. Žiadna iná spoločnosť zo Slovenska ani z Čiech nie je so mnou v takom pravidelnom emailovom kontakte. Dostal som od vás kalendár, výtlačok časopisu Yachter...
Chystám sa aj na Inchebu vstupenky určite potešia. Vďaka.
Martin
30.7.2014
Sluzby MAXO Yachting som vyuzil uz viacej krat. Odporucam. Absolutna spokojnost so vsetkym! A ceny lepsie ako priamo od Chorvatov na prenajom lodi....
Marek, Bratislava
10.3.2013
Bol som na lodi minulý rok s kapitánom Michalom Hrivnákom: výborná loď, aj výlet sa vydaril.
Martin Mackov
2.9.2014
Prvýkrát na jachte ako kapitán. Prístup pracovníkov z firmy Maxo pri výbere jachty bez konkurencie rovnako ako aj vo vybranej chartrovke v Biograde. Dvakrát som s nimi absolvoval Gentleman sailing. Organizácia a atmosféra ma dostali. Kvalita - odporúčam !!!
Vlado, B. Bystrica
25.7.2017
Ferovi môžeme len závidieť Lubku a Zuzanu. Beriem lode od Fera uz roky a s prístupom a ochotou som bol doteraz maximálne spokojny. Tohto roku som mal Sun Odyssey 45.2 „Iole“ z Volosu (Gr) a všetko v pohode podľa očakávania. Vrelo doporučujem.
Vďaka,
Vlado
Vladimir
28.2.2017
Výborné, komplexné služby pre jachtárov doma aj na mori.
Jozef Kaša
1.3.2012
Zdravím Feriho a výborný profesionálny kolektív, doporučujem kapitánske kurzy na výbornej úrovni.
Julo, Bratislava
21.7.2015
Elan 40 „Vili“, Zadar, Jul 2015

Vazeni MAXACI, dakujem za dlhodobu pomoc a profi pristup pri organizovani mojich lodnych tripov.

Aj tento posledny bol spickovo zorganizovany a na 100% boli naplnene vsetky moje (aj nadstandardne) priania a potreby.
Poprosim, poslite tento odkaz aj majitelovi lode - nova, super vybavena plachetnicka a mily, ochotny personal.

Drzte sa a uz teraz sa tesim sa na dalsiu spolupracu. ;)

Julo
Pavel Sečka Strážnice, Česká republika
29.2.2012
Se společností MAXO jsem spolupracoval již několikrát, vše vždy proběhlo v pořádku k mojí maximální spokojenosti. Doporučuji.
Tomáš, Bratislava
29.2.2012
Spokojný absolvent kurzu C a už sa teším, kedy ho v budúcnosti využijem, pravdepodobne aj v spolupráci s MAXO-m.
Vladimír Psalman, Piešťany-Bratislava
6.11.2012
Som námorný kapitán, licencia A. Ďakujem za promtné vybavenie prenájmu kvalitnej lode. S Maxom mám výborné skúsenosti.
Peter Žucha, Trenčín
29.2.2012
Na vašu spoločnosť sa obraciam o rady, keď si neviem s niečim poradiť. Zatiaľ som dostal vždy pozitívnu odpoveď.
Lode sú môj život a leto na Krku je to, na čo čakám celú zimu. Kotvím tu Bayliner 2855 a Criss Craft Comander31.
roman
6.3.2016
velmi prijemna stranka a ustretova komunikacia pri spracovani ponuka a poskytovani informacii. urcite sa rad zastavim na najblizsej vystave...
Jaroslav Placek
1.10.2014
V semtebri 2014 som riesil cez Maxo prenajom Bavarie 38 (r.v. 2004) cez AYC, vsetko prebehlo k absolutnej spokojnosti, tak ako aj po minule razy.
Rudo Hurban
10.3.2017
Každé leto som na riekach, jazerách v Európe so svojim kajutovým motorovým člnom.
Inšpirácie pre plánovanie ciesť boli z literatúry zakúpenej u vás a z besied s jachtármi na ktoré sa vždy teším. Veľa zdaru. Rudo Hurban
Peter
29.2.2012
Nakupoval som tovar a bol som MAXOmálne spokojný.
Som skipper od roku 2011.
Alino, Bratislava
2.3.2012
Maxo poznám už niekoľko rokov a za ten čas ma nesklamali v žiadnom smere ich profesionálneho prístupu a podnikania v oblasti jachtingu
Peter KINCEL
3.3.2017
Možno viete, možno neviete, MAXO organizuje prednášky o rôznych jachtárskych aktivitách, z ktorých mnohé (skoro všetky) aj mňa inšpirovali k plánom na jachtárske dobrodružstvá. Niektoré z nich som už zrealizoval a niektoré mám v pláne na najbližšie obdobia. Za všetky menujem len prednášky o plavbe na Lofotách v Nórsku (plán na budúci rok), na Aljaške, v Thajsku, plavba okolo sveta (o tri roky), Channel Islands na lodiach so sklopným kýlom schopnými pristáť na pláži, plavba okolo mysu Horn a iné. Teším sa na ďalšie inšpiratívne prednášky a netrpezlivo čakám, že sa mi objaví v maili pozvánka. A na výstave Boat Show 2017 veľmi rád navštívim stánok MAXO, kde si určite ako každý rok zaujímavo pohovoríme s Ferom LINDNEROM pri poháriku vynikajúceho červeného vína. A určite odľahčím svoje vrecko nákupom jachtárskej literatúry.
Marek
28.9.2015
5 - 19. 9. 2015 Bavaria 45, 2012 "MELI" Sukosan. Vsetko ako ma byt, ochotny personal, spolahliva lod, uplna spokojnost so sluzbami chartra a spol MAXO - tak ako vzdy :)
Peter
12.9.2017
Rád by som sa podelil o príjemnú skúsenosť s chartrovou spoločnosťou Odisej Yachting, Marina Mandalina, Šibenik. Prenajatú som mal loď Delphie 31 „Gala“ r.v. 2012, ktorá bola vo výbornom stave s plotrom v cockpite . Milí a ústretoví ľudia na recepcii. Pracovníci pri checkine nás neodbili prezentáciou na tablete, ale ochotne a trpezlivo predviedli, že je všetko v poriadku a to disponujú 18-timi jachtami rôznej veľkosti. Všetko nielen že fungovalo, ale fungovalo na výbornú. Dokonca aj hlavná plachta išla ako po masle nie len hore, ale aj spať do lazy jacku. Marina Mandalina je na okraji Šibeníka, výborne krytá pred vetrami z rôznych smerov. Kaufland je cca. 1km od maríny. Mólo Odisej Yachtingu cca 50m od najbližšieho obchodu. Toalety a sprcha vo vzdialenosti taktiež okolo 50m. Najbližšie reštaurácie do 100m, otvorené od 7:00 do 24:00. Výjazd z maríny je cez kanál Luka okolo starobylej vojenskej pevnosti St. Nikola. Keďže jachtu … read more
spaniel
6.4.2016
MAXO ma vyrazne posunulo ,v mysleni ,po reko vod nadrze KRALOVA ,sezona 2016 zacina 01.05 2016 ,predseda obc zdruz .a statutarny zastupca A kpt pristaviska,JACHT marina BACIORINA
Peter KINCEL
20.2.2015
Ahoj Fero!
Toto síce nie je referencia v pravom slova zmysle. Gratulujem Ti k preplavbe južného Atlantiku. Teším sa na Tvoje prezentácie z plavby.
Peter
Jaro
20.9.2016
So spoločnosťou MAXO som absolvoval kapitánsky kurz a objednal si aj prenájom svojej prvej lode. Maximálna spokojnosť a priateľský prístup so strany MAXO (osobitne pani Ľubky). Môžem všetkým odporúčať plavbu s MAXO.
Pavol Salatek
14.2.2018
Veľmi príjemný kolektív, výborné kurzy a prednášky s odborníkmi!
Vlado Kalina
9.12.2011
Keď zážitok na mori...tak len s Maxom. Kto pár krát skúsi (ako ja), nemusí ďalej hľadať!
Vlado, Bratislava
14.9.2017
Vetrom zdar.

Ja som mal v tomto roku od Maxa dve lode, obidve z Biogradu ale z roznych charterovych spolocnosti.
Ta prva, Bavaria 47 Cruiser od Adriatic Challenge, rocnik 2009, so skladacou celospirovou hlavnou plachtou. Tento charter ma v ponuke cca 7 takychto navlas rovnakych lodi (samozrejme okrem inych) s nazvami alkoholickych miesanych napojov. Ta nasa sa volala Pina Colada. S chartrovou spolocnostou som bol velmi spokojny, urcite patria medzi to najlepsie co som za tych viac ako 15 rokov na jadrane zazil. V kancelarii mali 3 pracovnicky pre administrativu, takze som necakal ani 5 minut. Prevzatie lode (in aj out) bolo korektne a aj s upozornenim na detaily, ktore by nas mohli pocas plavby prekvapit. Ak povedali nejaky termin (o 10 minut, o 30 minut) dodrzali ho. K tomu este dodam, ze v piatok vecer po deaktivacii zlozenej kaucie cez kreditku mi bola tato ciastka pripisana spat na ucet cca 50 minut po opusteni ich kancelarie. Doteraz sa mi nikdy nestalo aby to bolo menej ako … read more
Guest Rudo Hurban Bratislava
10.3.2017
U Maxa nájdem literatúru o plavbách a účasť na besedách s jachtármi. Toto mi prináša inšpiráciu k plavbám na kajutovom motorovom člne po Európe. Rudo
Jaro Bičan
19.7.2017
Ahojte, čítavý popis aj krásna fotogaléria k tohtoročnej GS. Tú "neveru" v daždi vám normálne závidím :-)

Inak my sme mali teraz krásny týždeň, aj pofúkalo, no paráda. A s tou obryňou 54DS sa mi prekvapivo dobre jazdilo, bola to dobrá voľba na poslednú chvíľu. Potom porozprávam.
Jaro
Peter Bencic
11.5.2016
Práve som ukončil kapitánsky kurz v MAXO a som veľmi rád a poctený, že som mohol byť súčasťou Vášho školenia. Lektori boli priateľskí a nápomocní a bolo dobre počuť ozajstných profesionálov. Môžem len odporúčať. Veľká vďaka tímu MAXO. S pozdravom
Juraj. BA
3.3.2016
S radosťou spominame na prijemne a pohodove posedenie s priatelmi a s Ferom vo vašom stanku na minuloročnej výstave boat show
Štefan, Partizánske
7.2.2012
Som dlhoročný klient a zároveň aj priateľ. Robil som tu kurz "C" a teším sa aj na "B". Lode chartrujem od Maxa a vždy som bol spokojný. Vedia dať dobru cenu a aj pomôcť keď treba. Prajem veľa úspechov a spokojných klientov. Všetkým odporúčam Maxo Yachting.
Adrika
2.3.2012
Spoločnosť MAXO som kontaktovala mailom i telefonicky pred niekoľkými týždňami, keď som potrebovala originálny darček pre manžela - skippera. Bolo to dosť narýchlo, no vyšli mi v ústrety a darček som mala o pár dní doma. A radosť bola veľká. Dodatočne ďakujem!
Ľuboš Naď, Lubina
29.2.2012
Minulý rok som absolvoval kapitánsky kurz pod vedením Maxa a musím pochváliť vysokú úroveň celého kurzu, vládla tam príjemná atmosféra, zaujal ma odborný výklad prednášajúcich, ktorí k teórii pripájali bohaté vlastné skúsenosti, priateľské prostredie, kde pri riešení problémov pomáhali vyučujúci aj kolegovia z kurzu a v neposlednom rade bolo o nás dobre postarané aj čo sa týka občerstvenia.
Miro Džurdženik
29.9.2015
Ďalšia loď od MAXO a znova úplná spokojnosť so spoluprácou. Fero, preto s Vami rád spolupracujem...vďaka. K lodi...tentokrát Hanse 445, 2013, dosť so sa na ňu tešil. Bohužial sklamanie. Loď vyzerala na minimálne 5 rokov. Všetko vyzeralo dosť staré a dlho používané. Na druhú stranu, plávala celkom dobre, len sme si museli skontrolovať prepákovania na kormidle, rozsahy neboli stejné na každú stranu. Znova sa potvrdilo, že charterovky lode sledujú a kedže vedeli, že sme jednu boru prežili na mooringu na Biševo, check out pozostával len z aktivít potápača. Samozrejme žiadny problém, uviazaný sme boli dobre. Na doplnenie, marina ACI v Splite, charter Fortunal.
Inak sa ale týždeň veľmi vydaril a MAXO vyšlo vo všetkom maximálne v ústrety. Ďakujem za celú posádku.
Daniel Dangl, Bratislava
24.7.2012
Ďakujeme Maxo! Odporúčam všetkým... Maxo forever!!!
Jirka Dočekal
14.2.2018
Chtěl bych poděkovat za výborný a výborně fungující stránky www.maxo.sk. Obsah stránek je velice zajímavý a sledujem ho i s mými kamarády. Přeji mnoho pohody a dalšího fungování vašich stránek.
Milan Doleš, Nitra
25.6.2012
S Maxom chodím každoročne a nemám ani ten najmenši dôvod meniť. Preverená a osvedčená značka kvality - ďakujem!
Miroslav Tibenský, Bratislava
1.3.2012
S firmou MAXO a jej službami som spokojný,je to spoľahlivá firma a vykonáva svoju činnosť a servis na vysokej úrovni, či v zabezpečovaní lodí alebo kurzov. Preto doporučujem s touto spoločnosťou spolupracovať.
Robo Melicher
1.3.2014
Po každoročnom Chorvátsku tentokrát skúsime exotickejšie vody Karibiku, aj keď sezóna je dlhá a nikdy nevieš, týždeň v Chorvátsku nie je nereálny. Samozrejme opäť s MAXOM!
Miro
14.3.2013
S MAXO-m som bol vždy MAXIMÁLNE spokojný. Ich ústretovosť a profesionalita je príkladná, vrelo odporúčam
Bohuslav Majchrák, Nová Bystrica
29.2.2012
S kolektívom spoločnosti MAXO som sa spoznal na kurze veliteľa NRP v roku 2006 a od tejto doby si ho neskutočne vážim kvôli prístupu, ktorý vo vzťahu k mojim požiadavkam či už zabezpečenia plavidla alebo technickej podpory vždy prejavili. Som veľmi rád a mám tu česť, že naše vzťahy sa povýšili až na osobné priateľstvo. Vďaka
Martin Hala
12.3.2012
Ak si chcete robiť kapitánsky kurz, vrelo doporučujem Maxo!
Vlado Mandl, Bratislava
3.3.2012
MAXO, to je pre mňa týchto 5P:
- Priateľstvo
- Profesionálny prístup
- Prozákaznícka orientácia
- Priaznivá cena
- Perfektný kolektív
Ak na more, tak len s MAXOM !!! Držím palec
Martin, BA
29.9.2015
Ako každý rok, tak aj tento rok viac krát charter cez MAXO....pretože MAXO je záruka kvality, profesionality a spokojnosti celej posádky. Ďakujeme
Palo
10.3.2016
S Maxom som absolvoval kapitánsky kurz a obe jeho časti, praktický výcvik a aj teória boli vynikajúce. Ťeším sa na stretnutie na výstave!
Vlado Mandl, Bratislava
16.3.2013
Zdravím Ferka a jeho tím, minulý rok ochutnal yachting už aj náš Samko a veľmi sa mu páčilo. Tento rok sa opäť teším na regatu. Dúfam, že spravíme dobrý výsledok. Priatelia, na more iba s Maxom !!!
Miro Hudec
15.10.2013
Prvý krát som si požičiaval loď cez MAXO. Výborná komunikácia a ústretovosť. Som veľmi spokojný a ďakujem.
Martin Richvalský, Banská Bystrica
29.2.2012
Pekný deň, ja by som len toľko, Maxo služby využívam pravidelne na super dovolenku na jachte, a k tomu potrebujem naozaj profesionála v oblasti charteru a tou je práve Maxo ;) odporúčam všetkým...
S pozdravom skipper Matwejj

Nákup na jachtu

Plánujete si prenajať jachtu v Chorvátsku? Nestihli ste nakúpiť všetko potrebné na dovolenku na lodi? Môžete to spraviť práve tu a teraz. Vyberte si z viac ako 10 000 produktov v online katalógu a všetko, čo si teraz objednáte, na vás bude čakať na palube vašej prenajatej jachty, keď prídete! Nemrhajte vzácny dovolenkový čas nakupovaním. Nakúpte cez internet vopred a na dovolenke si už len užívajte. Dodanie je bezplatné pre všetky objednávky nad 100 €.

Prečo MAXO?

   klient na prvom mieste
    20 rokov skúseností
   stovky spokojných klientov
   tisícky lodí z celého sveta
   online rezervácia so zľavou
   odborní inštruktori na kurzoch
  všetko v e-shope skladom
   ochotne, priateľsky a profi

MAXO s.r.o.
Černyševského 26
851 01 Bratislava
tel: 02 62 522 722
mob: 0917 630 217
yachting@maxo.sk
MAXO na Facebooku
skype: maxo.yachting

Chcete vedieť o aktuálnych novinkách a ponukách?

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top