MAXO yachting každoročne organizuje jachtársko-spoločenské podujatie Gentelman Sailing. Táto priateľská fun regata niesla v minulosti názov IT regata Open, neskôr Trend Regata a od roku 2011 Gentleman Sailing. Fotogalériu a výsledky jednotlivých regát nájdete v galérii.

regata gentleman sailing
Tradičná a obľúbená regata je skvelou príležitosťou pre teambuilding na lodi, kondičnú plavbu alebo praktický výcvik pre účastníkov kapitánskeho kurzu. Posádky tvoria kolektívy kolegov či priateľov, ktorých spája láska k moru, chuť vybočiť zo stereotypu a zabaviť sa pri súťažení v duchu fair-play.

Gentleman Sailing 2019

Miesto konania: Marína Hramina, Murter, Chorvátsko
Termín:
25. 5. – 1. 6. 2019
Kategória: Bavaria 46 Cruiser

5 foto

2019 Gentleman Sailing

2019 Gentleman Sailing

2019 Gentleman Sailing

2019 Gentleman Sailing

2019 Gentleman Sailing


Chcete vedieť viac o regate GS 2019? Nechajte nám na seba kontakt, ozveme sa Vám!

 

Gentleman Sailing 2018

Miesto konania: Sukošan, Chorvátsko
Termín: 26.5.-2.6.2018, Sukošan
Kategória: Bavaria 45 (2014)

 

Prihláška na stiahnutie.

 

Gentleman Sailing 2017

Miesto konania: Trogir, Seget Donji, Chorvátsko
Termín:
20. 5. – 27. 5. 2017
Kategória: Sun Odyssey 439 a Bavaria 46
Účastníci: A2B, A-Z Stav, Bicar, CMI, Dopravoprojekt, Elso, MixTeam, RYG, Slovanet

16. ročník tradičného a obľúbeného jachtárskeho podujatia tento rok štartoval opäť z nového prístavu – z maríny Baotič v mestečku Seget Donji pri Trogire. Krásna nová marína privítala 13 posádok na lodiach v dvoch kategóriách – Bavaria 46 Cruiser a Sun Odyssey 439. Ako doteraz vo všetkých ročníkoch, medzi účastníkmi boli jachtári od úplných začiatočníkov až po ostrieľaných morských vlkov a jazdilo sa teda bez spinakrov, či genakrov. Na kráse jachtingu počas regatového týždňa to rozhodne vôbec neubralo, skôr naopak, posádky boli výkonmi krásne vyrovnané. Aj keď bolo počas pretekov menej vetra ako by si väčšina účastníkov želala, dá sa povedať, že počasie Genleman Sailingu tento rok žičilo. Pretekári si užili takmer všetko – od bezvetria až po krátku chorvátsku „neveru“ s vetrom cez 30 uzlov a silným dažďom. Väčšia časť celej regaty bola však jazdená v ideálnom asi 15-20 uzlovom vetre. Za štyri dni sa odjazdilo až 6 rozplavieb. Treba však povedať aj to, že z dôvodu celkovo slabého vetra, regata už po druhý krát nedosiahla plánovaný Vis. :( Na druhej strane, vďaka pravidelne popoludní slabnúcemu vetru stihli byť rozhodcovia so svojim katamaranom na každej cieľovej čiare pred prvou loďou. :)

Plán prvého dňa – štart pri ostrove Čiovo, kontrolný bod pri NW okraji ostrova Brač a cieľ v prístave Pučišča na Brači. Krásny štart, ale aj napriek otočnému bodu vzdialenému asi 2 nm proti vetru, lode boli také rýchle, že kým rozhodcovský katamaran stihol zlikvidovať štartovnú bóju, lode boli ďaleko vpredu. Vietor však podľa predpovede pomaly hasol a kontrolný bod stihol motorový čln rozhodcov včas, aby zmeral prejazd všetkých lodí. Vietor naďalej slabol a keďže do cieľa by zjavne nedoplávala žiadna loď, rozhodcovia trať skrátili a platili výsledky na kontrolnom bode. Ako prvá preplávala kontrolným bodom posádka ELSO, na druhom mieste bola posádka Mix Team a na treťom preplávala posádka Noemo.

Malé útulné mestečko Pučišča na ostrove Brač je známe vychýrenou kamenárskou školou a kameňolomom, z kameňa ktorého sa postavilo viacero celosvetovo známych budov, napr. Biely dom vo Washingtone či Budapeštiansky parlament. Prístav poskytol posádkam nielen kľudný odpočinok, ale na druhý deň aj vzrušujúci štart cez asi 200 metrov široký a asi pol míle dlhý prístupový kanál. No, bola to krása a posádky si pochvaľovali, že také tu ešte nebolo. Krátko po vyplávaní z kanálu, na úrovni mesta Postira, bol cieľ a následne potom štart ďalšej rozplavby s plánovaným cieľom pri prístave Milna. Štart a asi 10 míľ plavby bol zase nádherný jachting, avšak zase sa naplnila predpoveď a vietor úplne ustal. Do skráteného cieľa sa ako prvá prebojovala posádka BICAR, nasledovaná posádkou ELSO a na treťom mieste doplachtila posádka Advanced Sailing Team.

Marina Vlaška bola útočiskom po tomto regatovom dni. Večerný program spestril pre záujemcov profesionálny fotograf Julo Kotus malým workshopom o fotografickej kompozícii a zároveň vyhlásil aj súťaž o najlepšiu fotografiu regaty a večer oživila aj degustácia vín. Nasledujúci deň absolvovali posádky v nádhernom 15-20 uzlovom vetre karuselovú rozplavbu v blízkosti Splitských vrát. Krátko po jej ukončení, pri krásnom vetre hneď odštartovaná piata rozplavba – smer prístav Rogač. A tu to prišlo, nebo sa zatiahlo, vietor išiel až dobre cez 30 uzlov a z oblohy padali hektolitre vody. To však trvalo len krátko a k žiaľu posádok vietor opäť išiel takmer na nulu. Do cieľa pri Rogači ako prvá priplávala posádka ELSO. Vynikajúca večera v reštaurácii Pasarela však dala na slabý vietor na konci rozplavby všetkým zabudnúť. Krásnym spestrením večera bola cena ITAS, vyzývateľa Gentleman Sailing 2017. Mário Lelovský odovzdal obrovskú fľašu kvalitného červeného vína posádke, ktorá skončila v prvej rozplavbe tretieho dňa regaty na štvrtom mieste. :) Víťazom ceny sa stala posádka kurzistov MAXO-Yachting pod vedením Janka Ožvoldíka. Pred zahájením posledného dňa regaty mali účastníci perfektnú príležitosť oboznámiť sa so záchranárskym a asistenčným systémom Sea Help. Priamo pri rozhodcovskej lodi Gentleman Sailing 2017 vyviazali zásahovú loď Sea Help a všetci záujemci si mali možnosť perfektne vybavenú motorovú loď prezrieť do detailov.

V posledný deň Gentleman Sailing 2017 bola naplánovaná jedna rozplavba, ktorá sa tešila takmer po celej trase krásnemu 15-20 uzlovému vetru. Cieľom pri materskom prístave prešla opäť ako prvá posádka ELSO. Na večernej záverečnej ceremónii sa okrem jedinečných umelecký trofejí od Števa Janca všetci tešili videu, ktoré počas 4 dní natočil, zostrihal a ozvučil Janko Mečiar. Celý priebeh podujatia dokumentovali dvaja skvelí fotografi – Július Kotus a Michal Lindner. Prvý výber asi 500 fotografií si mohli účastníci pozrieť už pri záverečnej večeri. Celkový súbor profesionálnych fotografií dostanú zúčastnené posádky, akonáhle ich fotografi spracujú.

V kategórii Bavaria 46 si celkové prvé miesto odniesla posádka ELSO, na druhom mieste krásne doplachtila posádka RYG a na treťom mieste skončila posádka Dopravoprojekt.  V kategórii Sun Odyssey 439 na prvom mieste skončila česká posádka Mix Team, striebro si odniesla posádka A2B a bronz posádka YACHT/5 Captains.  Žiadna zo zúčastnených posádok neodišla skrátka. Posádky Noemo, A-Z Stav, Bicar, MAXO-Yachting, MANDL Living on Water, Wineshelf a Advanced Sailing Team si odniesli okrem originálnych účastníckych cien aj krásne zážitky, ktoré formulovali tak, že o rok prídu zase.

Pred zahájením podujatia dostali všetci účastníci tradičné polokošele Gentleman Sailing 2017, tentoraz vo vínovo-bordovej farbe a každá posádka dostala kartón výberových vín od vinárstva Ludvík. Spoločnosť Wineshelf venovala víťazným trom posádkam v každej kategórii velikánske fľaše vynikajúceho prosecca. Mediálny partner podujatia YACHT Magazine venoval 8 celoročných predplatných na časopis YACHT. Výhercovia budú vylosovaní spomedzi tých, ktorí nám pošlú feed back na tento článok, prípadne na článok v čísle 7-8/2017 časopisu YACHT.

 

Autor: František Lindner

 

Gentleman Sailing 2016

Miesto konania: Rogoznica, Chorvátsko
Termín:
21. 5. – 28. 5. 2016
Kategória: Dufour 450 a Dufour 455
Pozvánka a bližšie info tu.

Video GS 2016


Gentleman Sailing 2015

Miesto konania: Marína Hramina, Murter, Chorvátsko
Termín:
23. 5. – 30. 5. 2015
Kategória: Bavaria 46 Cruiser
Účastníci: A2B, CMI, Dopravoprojekt, ELSO Group, MANDL Living on Water, MAXO, Slovanet.sk, Slovanet.net

 

Gentleman Sailing 2014

Miesto konania: Marína Hramina, Murter, Chorvátsko
Termín:
24. 5. – 31. 5. 2014
Kategória: Bavaria 46 Cruiser
Účastníci: Bicar, Dopravoprojekt, Elso, Mandl, MixTeam, Muziker, PPA, Sportloving, YACHT
Pozvánka a bližšie info tu.

Tradičné a obľúbené podujatie Gentleman Sailing 2014, organizované spoločnosťou MAXO yachting sa tohto roku konalo koncom mája na ostrove Murter. Na otváracom ceremoniáli trinásteho ročníka v maríne Hramina sa prezentovalo 11 posádok zo Slovenska a Českej republiky.

Toto spoločensko-športové podujatie je organizované pre firemné kolektívy a nadšencov plachtenia. Dôraz sa tu nekladie na dravé súťaženie, je to skôr príležitosť stráviť príjemné chvíle so svojimi kolegami, obchodnými partnermi a priateľmi na mori a užiť si pri tom aktívny oddych s troškou adrenalínu. Všetko je samozrejme profesionálne organizované podľa štandardných pravidiel jachtingu a nad všetkým dohliada slovenský a chorvátsky rozhodca.

Tento rok sa jazdilo na lodiach Bavaria 46 Cruiser a trasa bola smerovaná od ostrova Murter na juh. Prvá etapa viedla cez Murterské more po ostrov Kakan, kde dostali posádky čas na prípravu na prvú nočnú etapu v histórii tejto regaty. Nočná plavba bola ťahákom tohto ročníka. Všetky posádky ju úspešne zvládli a pritom si mohol otestovať svoje sily, trpezlivosť a tímového ducha. Hneď po štarte nastalo dlhé bezvetrie, ktoré v noci spestril asi na dve hodiny vyše 20 uzlový vietor s búrkou a dažďom. Nad ránom opäť len mierny vietor spôsobil, že etapa bola výrazne skrátená len po priestor Rogoznice. Cieľ bol podľa plánu pri Plič Peleš, kúsok od mesta Primošten. Tam mali posádky pol dňa na zotavenie a večer ich čakala plážová grill párty.

Tretia etapa so štartom pri Primoštene sa ukazovala najprv nádherne, ale pre slabnúci vietor bola aj táto dosť skrátená. Prístavom, kde posádky trávili noc, bol Luka Prvič. Keďže na ďalší deň poveternostná predpoveď sľubovala vietor až okolo poludnia, celá flotila sa ráno presunula až k južnému okraju ostrova Murter. Tentoraz teda došlo k skráteniu etapy na začiatku. Ale vďaka tomu, že predpoveď neklamala, až do cieľa pri maríne Hramina, si posádky užili ten správny jachtársky vietor. Lode nadšene križovali vlny, taktizovali a vzrušenie ich hnalo do cieľa.

S rôznorodými poveternostnými podmienkami sa najlepšie vysporiadali členovia posádky spoločnosti Dopravoprojekt a stali sa víťazmi nielen prvej a poslednej etapy, ale aj celého podujatia. Na druhom mieste sa celkovo umiestnila posádka spoločnosti ELSO Group a na treťom mieste posádka MixTeam, obe posledne menované z Českej republiky.

Za zmienku stojí krásne umiestnenie tímu kurzistov, ktorí sa pod vedením skúseného kapitána Jána Ožvoldíka prebojovali na 4. miesto. Ocenenia hodné sú však aj výsledky všetkých ostatných zúčastnených kolektívov: Bicar, Mandl Living on Water, Muziker, PPA Controll, Sportloving, Advanced Team a dvoch lodí s absolventmi kapitánskych kurzov MAXO yachting pod značkou MAXO a YACHT Magazine. Všetky tieto tímy bojovali na základe gentlmenských a fair play pravidiel.

Posádky boli na záverečnej ceremónii odmenené krásnymi cenami z dielne keramika Štefana Janca, ktorý tradične pripravuje trofeje pre účastníkov tohto skvelého eventu. V zmysle hesla “jeden ročník končí, nový začína“ sa organizátor teší na stretnutie s fanúšikmi jachtingu na budúcoročnom Gentleman Sailing 2015!

 

Gentleman Sailing 2013

Miesto konania: Marína KORNATI, Biograd, Chorvátsko
Termín:
18. 5. – 25. 5. 2013
Kategórie: Bavaria 47 Cruiser a Bavaria 40 S
Účastníci: 
APROX Invest, BICAR, EKOS Plus, ELSO Group, HP, MANDL Living on Water, PPA Power DS, Sportloving, System Builders, MAXO, YACHT
Mediálni partner: YACHT, Rádio Viva

Bližšie informácie o regate nájdete v prezentácii (pdf).

 

Gentleman Sailing 2012

Miesto konania: Murter, Chorvátsko
Termín:
19. 5. – 26. 5. 2012
Kategórie: Bavaria 46 Cruiser
Účastníci:
APROX Invest, A2B, BSC Line, DNA Production, Dopravoprojekt, EKOS Plus, ELSO Group, GLOBESY, MANDL Living on Water, HP, Sportloving, System Builders, TV JOJ, YACHT
Mediálni partneri: TV JOJ, YACHT

 

Gentleman Sailing 2011

Miesto konania: Marina KORNATI, Biograd, Chorvátsko
Termín:
21. 5. – 28. 5. 2011
Kategórie:
Dufour 44 Performance a Bavaria 47 Cruiser
Účastníci:
 
BSC Line, XXL team, GLOBESY, ELSO Group, Delta Mike, Bicar, MAXO Yachting, Happy End, Azet.sk, HP CZ, Dopravoprojekt, PPA Power, HP SK, System Builders, S&T Slovakia, ASBIS, CALMIT, MANDL Living on Water, Nábytok GALAN
Mediálni partneri: Azet.sk, YACHT magazine, vyzývateľ podujatia: IT Asociácia Slovenska

Chorvátsko z paluby jachty - fotoreportáž Jula Kotusa

 

TREND Regata 2010

Miesto konania: Marína KORNATI, Biograd, Chorvátsko
Termín:
22. 5. – 29. 5. 2010
Kategórie: Bavaria 42 Match a Bavaria 47 Cruiser
Účastníci:
DESCON, Dopravoprojekt, ELSO,EXIsport, HP CZ, HP SK, MAXO - Yachting, MD-Bavaria Žilina, Rádio EXPRES, S&T VARIAS, TREND

Reportáž z TREND Regaty 2010 ste si mohli prečítať aj v týždenníku TREND (na stiahnutie) a tiež v príspevku Júliusa Kotusa na stránke ephoto.sk (na stiahnutie).


TREND Regata 2009

Miesto konania: Marína FRAPA, Rogoznica, Chorvátsko
Termín:
24. 5. – 28. 5. 2009
Kategórie:
Dufour 44 a Bavaria 42 Match
Účastníci: APROX Invest, AUDI - VERT, Azet.sk, A-Z STAV, BaSys, BSC Line, Contineo,ELSO PHILIPS Service, HappyEnd, HP CZ, MAXO - Yachting, MUW / Saatchi, Rádio EXPRES, S&T VARIAS,TREND, VIDEOBOARD

 

TREND Regata 2008

Miesto konania: Marína KREMIK, Primošten, Chorvátsko
Termín:
24. – 31. máj 2008   
Kategórie:
Salona 37, Elan 434 Impression, Dufour 44
Účastníci: Audi, BaSys, BSC Line, Casey, East-Gate, Exi-Sport, IBM, TREND, Contineo, Diverso, Dopravoprojekt, HP CZ, MUW / Saatchi & Saatchi, Unimedia, Bubble Production House, Konica Minolta, MAXO, Yachting Global

 

IT Regata 2007 Open

Miesto konania: Marína Kremik, Primošten, Chorvátsko
Termín:
28.-31.mája 2007
Kategória: Salona 37, Salona 45, Grand Soleil 46.3, Elan 37
Účastníci: AUDI, BaSyS CS, BSC Line, Casey, diverso, DOPRAVOPROJEKT, FaxCopy, Hewlett Packard CZ, MAXO, MUW / Saatchi& Saatchi, Royal Corvin, SIEBERT + TALAS, týždenník TREND

 

IT Regata 2006 Open

Miesto konania: Marína Kremik, Primošten, Chorvátsko
Termín:
14.-18.mája 2006
Kategória: Grand Soleil 40, Grand Soleil 46.3
Účastníci: ASBIS SK, AUDI, BaSys CS, FaxCopy, Hewlett Packard CZ, MAXO, MUW / Saatchi & Saatchi, TREND

 

IT Regata 2005 Open

Miesto konania: Marína Kremik, Primošten, Chorvátsko
Termín:
15.-19.mája 2005
Kategória: Grand Soleil 40
Účastníci: ASBIS, AUDI, BaSys, Descon, Hewlett Packard, TREND

 

IT Regata 2004 Open

Miesto konania: Marína Betina, Murter, Dalmácia - Kornati, Chorvátsko
Termín:
1.-6.mája 2004
Účastníci: Delta Bratislava,Hewlett-Packard CZ, KIOS, Login, MAXO, PC Revue, SAP,TREND, Tronet

 

IT Regata 2003 Open

Miesto konania: Marína Frapa, Rogoznica, Dalmácia - Kornati, Chorvátsko
Termín:
3.-9. mája 2003
Účastníci: DELTA E.S. (SK), DELTA E.S. (CZ), Hewlett-Packard SK, Login, Rádio Twist, SAP Slovensko,Tronet, TREND

 

IT Regata 2002 Open

Miesto konania: Marína Frapa, Rogoznica, Dalmácia - Kornati, Chorvátsko
Termín:
11. - 18. mája 2002
Účastníci: DELTA E.S., Elektrovod Holding, Hewlett-Packard SK, Login, SAP Slovensko, PosAm Bratislava, Rádio Twist, TREND

Účastníci regaty

 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo
 • Regata_logo

Developed by jtemplate

Prečo MAXO?

   klient na prvom mieste
    20 rokov skúseností
   stovky spokojných klientov
   tisícky lodí z celého sveta
   online rezervácia so zľavou
   odborní inštruktori na kurzoch
  všetko v e-shope skladom
   ochotne, priateľsky a profi

MAXO s.r.o.
Černyševského 26
851 01 Bratislava
tel: 02 62 522 722
mob: 0917 630 217
yachting@maxo.sk
MAXO na Facebooku
skype: maxo.yachting

Chcete vedieť o aktuálnych novinkách a ponukách?

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top